Verano Rojo

• USA Red Summer
Španělsko, 2017, 90 min

kaylin

Španělský snímek „Verano rojo“ je amatérský horor a je to na něm moc vidět. V roce 2017 už očekáváte trochu lepší kameru, ale především očekáváte, že v rámci exploatačního filmu něco málo uvidíte, minimálně z těch hnusáren, které se tu postavám dějí. Jenže „Verano rojo“ je v tomhle směru celkem impotentní a vy se musíte spokojit s tím, že mučené osoby křičí a zběsile dýchají. ()

ricci.s

Podpriemerný exploiťák, čiže niečo, v čom ma Španieli doteraz poriadne nepresvedčili. (Opäť) skupinka teenagerov na výlete, samozrejme sa chytia do pasce, sú zatvorení v klietkach, mučení, vraždení... poznáme to. Je to vždy o tom istom, takže ma zaujímajú postavy, ku ktorým si divák žiaden vzťah nevytvorí (hlavný buran v prasačej maske ošúchaný a nezaujímavý), kamera, ktorá je v tomto prípade dosť amatérska, a samozrejme gore, ktoré je väčšinou mimo záber. Je síce pekné, že keď Francúzi a Nóri dlhé roky spia, tak aspoň z tejto krajiny sa niečo urodí, ale treba dať do toho aspoň kúsok snahy. Ak chýba brutalita, chýba úplne všetko. ()