Reklama

Reklama

Pod palbou

(seriál)
  • USA Taking Fire

Obsahy(1)

V roce 2010 se vydala hrstka nováčků se svými veliteli ze 101. letecké divize na roční nasazení v Afghánistánu vybavená přilbami opatřenými kamerami. Měli strávit rok na nejvzdálenější základně Ameriky, která se nachází v Korungalu, uprostřed Tálibánem ovládaného území, a hodlali zachytit vše, s čím se setkali. Záběry, s nimiž se vrátili, nabízí unikátní svědectví o moderním vedení války v jednom z nejnebezpečnějších míst na světě. Diváky vtahuje přímo doprostřed dění, čímž předává bezprostřední zkušenosti, které zpravidla nedokážou zachytit reportéři či dokumentaristé. Uvidíte osobní zápasy, zmatky, radosti a strasti války. Události, které tito muži zažijí v Afghánistánu, je navždy poznamenají. Po šesti letech mužové vzpomínají na rok strávený v Korungalu. Pro některé je to příležitost, aby se vypořádali se svými démony. (Discovery Channel)

(více)

Recenze (2)

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"THE KORENGAL VALLEY IS FREQUENTLY DESCRIBED AS THE VALLEY OF DEATH." ----------- To, čo som na Only the Dead tak veľmi miloval, je tu skĺbené v 6x dlhšej minutáži, ktorá v porovnaní s OTD obsahuje väčšiu a intenzívnejšiu kadenciu akcie, lepšiu kvalitu a následný strih, oveľa dramatickejšie situácie a v zásade má aj značne lepšie zábery a hutnejšiu gradáciu udalostí. Nechýba ani správne napasovaná, elektrizujúca hudba, ktorá dotvára výslednú atmosféru daného vojnového konfliktu. Postavy sú tu prekvapivo veľmi dobre vykreslené, čo sa v takýchto dokumentoch tak často nestáva. Čo mi bráni dať 5 hviezd je skutočne drobnosť a síce absencia silnejšej narácie, akú podal napr. Michael Ware v OTD. Taktiež mi tu chýba tá neopísateľne zvláštna atmosféra a aura, ktorá panovala celým OTD. Keby bolo Taking Fire ako Only the Dead, prípadne vice versa, tak potom by som bol naozaj a doslova v nebi. ()

jizvoun 

všechny recenze uživatele

Díky záběrům natočeným samotnými vojáky se jedná o opravdu unikátní sérii. Když pominu občasný politický průjem okolo, nejvíc mě bavilo sledovat tu změnu v myšlení jednotlivých lidí. Nádherně je tu zobrazen rozdíl mezi staršími moudřejšími veterány a "hooah captain america" nadrbanými nováčky, kteří jsou přesvědčeni o své nadřazenosti a nesmrtelnosti. Má to akci a napětí. Poslední díl, ve kterém jednotka opouští afghánistán a po letech se schází, byl hodně intenzivní a pro mě byl za 5*. ()

Reklama

Galerie (6)

Reklama

Reklama