Psilocybin: Nové porozumění

(festivalový název)
  • USA A New Understanding: Science of Psilocybin

Snímek zkoumá, jak tato sloučenina pomáhá při léčbě úzkosti spojené s terminálním stádiem onemocnění u pacientů s rakovinou, a věnuje se významu součinnosti vědy a spirituality v prvních psychedelických výzkumech. Očima nemocných, jejich blízkých, terapeutů a výzkumných pracovníků vysvětluje, jakým způsobem užívání psilocybinu v kontrolovaném prostředí pomáhá ke snížení psychospirituální úzkosti, deprese i fyzické bolesti. Léčba má za cíl pomoci pacientovi i jeho rodině s procesem umírání a přijetím smrti. Nedávno obnovené psychedelické výzkumy opět upozorňují na schopnost psychoaktivních látek zásadním způsobem měnit naše chápání života a smrti. Jako společnost jsme již věnovali velkou pozornost léčbě rakoviny, ale jen velmi málo léčbě lidské bytosti, která na toto onemocnění umírá. Film nás seznamuje s pacienty a jejich rodinami, kteří se setkávají se smrtí skrze dovednou léčbu člověka jako celku. Pokud se nám podaří naučit se zacházet lépe s umíráním, naučíme se také lépe starat o život. (Film Festival Na hlavu)