Nemanja Radulovič hraje Bacha

(koncert)
  • Francie J.-S. Bach par Nemanja Radulovic au Théâtre des Champs-Elysées
Hudební
Francie, 2016, 44 min (Alternativní 72 min)

Houslový nadvirtuos potvrzuje, že dobře zahraná barokní hudba swinguje. Patří k nejvýznačnějším soudobým houslistům klasické hudby. Nemanja Radulovič je ročník 1985. Srbský rodák koncertuje po celém světě s renomovanými orchestry. Je hvězdou nahrávacích společností Decca a Deutsche Grammophon. V tomto záznamu koncertu hraje skladby Johanna Sebastiana a jeho syna Johanna Christiana Bacha. (Česká televize)

progression

Záznam koncertu vynikajícího francouzského houslisty se srbskými kořeny Nemanji Raduloviče z divadla Champs Elysées, kde tento houslista hrál skladby Johanna Sebastiana Bacha i nádherný dvojkoncert jeho syna Johanna Christiana. Skvělý zážitek, charismatické a vysoce virtuózní předvedení všech skladeb s podporou relativně mladého orchestru, který si koncert také náležitě užíval. Přiznám se, že mne asi nejvíce dostala skladba z druhé poloviny tohoto koncertu. Varhanní toccatu a fugu d-moll určitě (alespoň podle melodie) zná skoro každý (dost možná jde o nejhranější Bachovu skladbu), ale houslové provedení této skladby se asi vyskytuje dost zřídka. I pro mne to byla premiéra a dostavil se moc překvapivý a nezapomenutelný zážitek. Jako přídavky zazněly i skladby jiných autorů a opravdu šlo o výborný hudební, ale i vizuální zážitek. ČT Art (docela překvapivě) uvedla tu delší alternativní verzi. Odkazy na celý záznam koncertu i další skladby tohoto vynikajícího houslisty mám ve svém deníčku (momentálně úplně nahoře:-) ()