Vyprahlí

• USA Parched

Seriál Vyprahlí spojuje investigativní žurnalistiku s atraktivním příběhem ve filmové kvalitě. Diváci budou seznámeni s novými a znepokojivými fakty o naší planetě. V každém dílu se setkáme s ničemy, oběťmi a hrdiny, a jejich příběh budou doprovázet komentáře expertů. (National Geographic)

radomiil

-jsem udiveně konsternován a absolutně nechápu, jak je takovéto počínání vůbec možné, s téměř nečinným přihlížením i marnými nedostačujícími zákony v (nejdemokratičtější)zemi světa,vypečené postavičky jako tamní senátor Brown, jenž bez jakýchkoli zábran lobuje před veřejností své zájmy i národních korporací s doslovným prohlášením "že ikdyž několik lidí ještě zemře,tak JE to rozhodně nezastaví",na úkor nedotknutelnosti nezávadné pitné vody a tedy lidského zdraví, by zasloužil leda odkráglovat anebo jemu či jeho blízkým pravidelně vpravovat roky do těla skoro nezávadnou látku C8;nezbývá než nezáviděníhodně ocenit vytrvalou snahu pěstitelů a farmářů s větrnými Washingtonskými mlýny§ ()

Real Tom Hardy

"THERE IS STILL A HOPE BUT SOMETHING'S GOTTA CHANGE" -------------- Ďalší kvalitný dokument z produkcie mága Alexa Gibneyho. Podobne ako aj v nedávnom What Lies Upstream sa venuje problematike čistej, pitnej vody. V troch častiach sa pozrieme do neslávne známej Západnej Virgínie, na Blízky východ, Indiu a aj na Wall Street, kde prvá časť objasní politické a korporátne záujmy, ktorú sú zodpovedné za nedostatočné zásobovanie ľudí zdravotne nezávadnou vodou v určitých regiónoch sveta. Gibneyho rukopis je tu nepochybne cítiť, čo sa patrične odráža aj na vysokej kvalite dokumentu. On na to musí mať pravdepodobne niečo viac, ako len talent. ()