Digitální revoluce

• USA Digits

Co v našich životech změnil internet? A proč získal tak obrovskou oblibu? Jak se bude vyvíjet v budoucnosti? To a ještě mnoho dalších otázek si položil propagátor vědy Derek Muller... Před 36 lety vznikl internet. Od té doby změnil všechny aspekty našeho života, umožnil revoluci v komunikaci, kultuře, obchodování i sociálních vztazích. Využíváme ho neustále, někteří z nás jsou na něm dokonce závislí, ale jen málokdo internetu skutečně rozumí. Dokumentární mini série Digitální revoluce přibližuje historii a význam internetu: jak funguje, jak se postupně vyvíjel, jaké technologie díky němu vznikly a kam nás může v příští dekádě zavést. Nahlíží pod pokličku internetu, který prostřednictvím chytrých technologií propojuje naše elektronická zařízení, včetně mnohých domácích spotřebičů. Prozrazuje, že internet představuje hrozbu pro naše soukromí a bezpečí, i proč může být samotný internet ve velkém ohrožení. A nakonec díky několika futuristům a sci-fi spisovatelům odhaduje, jakým způsobem internet změní podobu budoucího světa. (TV Prima)

Teachman

Tento televizní seriál je vhodný nejen do hodin informatiky. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o fungování elektronických zařízení nebo hackerství. Projekt má sestupnou tendenci ve kvalitě. ()