Muž v bílém

• Mexiko El hombre de Blanco

Erika (Christian Bach) si užívá bezstarostných chvil v luxusní rezidenci u moře. Stačí však chvíle nepozornosti a málem utone její malá dcerka, jíž v poslední chvíli zachrání z vln mexický sluha (Manuel Ojeda). Erika nedbá jeho rad, že se jedná o varování a po zbytek svátku smrti by již měla zůstat doma. Po cestě na letiště za manželem se pak matka i s dcerou stanou náhodnými svědkyněmi vraždy a děsivý pachatel oděný v bílém překoná jakoukoliv překážku, aby obě navždy umlčel. (J.Connor)

J.Connor

Strašně divný a rozkolísaný film. U nás ho vydal na VHS Davay koupený z italské distribuce, tedy i včetně distribučního názvu Terminator from Hell. Při takovém názvu a snovém, mysteriózním rozjezdu, kdy nebylo ani stopy po nějaké vyložené amatérštině, jsem byl notně natěšen. Film se pak bohužel zvrtne v jednu dlouhou a ne vždy zcela záživnou honičku. Dovedl jsem si pak představit hned dvě elegantní zakončení, ale zasloužilý matador mexického filmu René Cardona (psal i scénář, ale na imdb to není) ani jednu nevyužil, pročež strhávám jednu hvězdu. V hlavních rolích stálice jihoamerických telenovel Christian Bach a krátkodobá star italského trashe Daniel Stephen. V roli pověrčivého sluhy paní Eriky zlý voják z Honby za diamantem Manuel Ojeda. ()