Diana osobně

(TV film)
  • Česko Diana: Osobní zpověď (více)

V roce 1991 bylo v londýnském Kensingtonském paláci uskutečněno několik tajných rozhovorů s Dianou, princeznou z Walesu, které s jejím svolením natočil blízký přítel jménem novináře Andrewa Mortona. Morton zde pracoval na knize o skutečném životě nejfotografovanější ženy světa. Veřejnost v té době neměla tušení, že je manželství princezny Diany a prince Charlese v krizi. National Geographic Documentary Films odhalují Dianiny myšlenky a pocity ve velmi specifickém okamžiku jejího života a zachycují tento komplikovaný osobní příběh z jejího úhlu pohledu. Celým snímkem nás provází hlas samotné princezny v nahrávkách, které z velké části dosud nebyly vysílány. Tyto zřídka prezentované zvukové záznamy jsou doplněny archivními záběry a fotografiemi.
Stala se „princeznou z lidu", „princeznou lidských srdcí" a jen málokterá veřejná osoba je nadále tak milována i opředena záhadami jako Diana. Veřejnost si ji zamilovala jako stydlivou učitelku z mateřské školy, jejíž vrozený šarm učaroval dědici královského trůnu, a v tom okamžiku se zrodila nova ikona moderní doby. Nyní nám sama princezna Diana detailně přiblíží svůj životní příběh a především svou situaci v roce 1991. Otevřeně promlouvá o nepříliš šťastném dětství, rozpačitém seznámení s Jeho Veličenstvem, princem z Walesu, v době, kdy jí bylo pouhých 16 let, i dramatickém vstupu mladé dívky na světovou scénu. Záhy odstartovalo pronásledování tiskem, národ byl stržen pohádkovým příběhem lásky a ona nebyla na tento příval slávy připravená. Snímek Diana osobně dokumentuje rozpor mezi privátním a veřejným aspektem princezniny osobnosti a podtrhuje často spletité narážky, myšlenky a pocity princezny v roce 1991. Bez nostalgie zde vzpomíná na svou svatbu a zkušenosti s poporodní depresí, bulimií i na vítězství nad zničující úzkostí, které jí přineslo až nalezení sebe sama v humanitární činnosti. (National Geographic)

Sathine

Narazila jsem na tento dokument náhodou a nedokázala se od něho odtrhnout. Bylo to děsivé, ale neskutečně zajímavé. Ke konci už se člověk nemohl ubránit smutku, proč ti okolo proboha museli ten život tak brzo uhasit. ()

Royaldell

,,Měla jsem pocit,že jsem jehně,které vedou na porážku. A věděla jsem,že je to tak.’’ Neskutečně silná žena,která byla Princeznou,která nepotřebovala korunku. Kdoví co stojí za jejím nešťastným a brzkým koncem. ()

lahvi

Nechali ji odstanit. V jejich ocich je zostuzovala. Mor na tu jejich dynastii (na ty, kteri dali pokyn). Kazdy kdo siri lasku a spojuje lidi, je odstranen. ()

Ivy_9

Přestože měla krátký život, dokázala toho víc než někdo za celý život. V dokumentu sama uvádí, jak pro Williama pomalu a nenápadně mění království. Změnila jej mnohem víc. Ukázala jeho pravou tvář, tvář Charlese a Camilly a dala Británii (i ostatním) dva krásné syny, kteří její poselství nesou dál. Měla to strašně těžké, ale i tak se se vším dokázala vyrovnat a stát se ještě silnější osobou.Velmi ji obdivuji a je strašná smůla, co se ji stalo (i když - kdo ví, jestli to byla smůla, že jo...). ()