Zločiny, které vstoupily do historie

• Francie Faits Divers, l'histoire à la une (více)

Epizody(10)

Některé zločiny a události se staly takovou senzací, že vstoupili do historie a nyní jsou součástí naši pop kultury. Od Jacka Rozparovače po Roswell a Lady Di. Senzační zprávy o násilných trestných činech, nehodách a sebevraždách působí jako občasná připomínka toho, jak menší či větší prohřešky mohou zničit naše životy. Každá epizoda v této sérii znovu navštíví fascinující stránku naší sdílené historie, pečlivě dekóduje a dekonstruuje senzaci, kterou historici neprávem opovrhovali a obecně ji přenechávali senzacechtivému tisku. (CS Mystery)

*CARNIFEX*

Prakticky až na 2 epizódy, ktoré sa zaoberajú tragickou nehodou Diany a pádom UFO v Roswellte, sa všetky časti venujú prípadmi rôznych ohavných zločinov, menej či viac známych sériových vrahov, ktoré vo svojej dobe vyvolali obrovský záujem, či dokonca strach. Mňa osobne prekvapilo najmä to, že samotné časti disponujú celkom solídnym, autentickým materiálom, a to aj v prípade zločinov, ktoré sú takmer 100 rokov staré. Vďaka kratšej stopáži majú pomerne rýchly spád, čiže nejaká extra nuda nehrozí. ()