Tengoku wa mada tói

• Japonsko 天国はまだ遠い (více)
Japonsko, 2016, 38 min

ScarPoul

Komorné fantasy. Hamaguči je zase raz civilný, ale to mu nebráni, aby v jeho diele nebolo plno čarokrásnych postrehov a mágie. Heaven is Still Far Away je na svojich skoro 40 minutách natoľko dobre uchopenou látkou, že jediná vec, čo naozaj zamrzí je, že to nie je dlhšie. Ocenil by som celovečernú verziu minimálne rovnako dlhú ako Hamagučiho Happy Hour. Asi sa jej nedočkám, ale to nevadí. Takýto druh filmov mi pripomína, prečo som sa kedysi tak veľmi zaľúbil do Japonskej kinematografie. ()

rivah

HEAVEN IS STILL FAR AWAY...Yuzo ve 35 letech sdílí byt se středoškolskou studentkou Mitsuki a parcuje jako rozostřovač pornografických míst na videu. Jednou mu zavolá Satsuki, studentka filmu, že by s ním chtěla natočit interview o své sestře, někdejší spolužačce Yuzoa, která spáchala sebevraždu v sedmnácti. Během natáčení jí Yuzo sdělí, že její sestra je stále s ním, nemůže se odpoutat a jít do nebe. Vtělí se do mrtvé sestry a se Satsuki  konverzuje a vypráví jí drobnosti ze společné minulosti sester, jak ji vodila do školky a držela za ruku. Satsuki se rozcitliví, vypne video a řekne, že natočené nemůže použít...Film zachycuje to literární i metaforické o minulosti, přitom převažuje smutek. ()