Uzamčený svět

• angličtina Enclosed World (festivalový název)

Epizody(6)

Pětidílný dokumentární seriál zmapuje život ve věznicích a jeho společenské souvislosti. Cílem projektu je demytizovat svět za ostnatým drátem a nabídnout silné příběhy lidí, kteří si odpykávají svůj první trest. Sledovanými nebudou recidivisté nebo vrazi, ale lidé, kteří se do své současné situace dostali z nedbalosti, nepozornosti nebo souhrou pro ně nešťastných okolností. Na půdorysu jejich příběhů a cest, které je zavedly až do nápravného zařízení, tak bude seriál zároveň průřezem současným systémem nápravné péče a bude hledat odpovědi na to, zda tento systém umožňuje skutečnou nápravu, nebo je jen represivním aparátem. (Česká televize)

Recenze uživatele kumite k tomuto seriálu (1)

Uzamčený svět (2017) odpad!

Stejně jako u série "Holky pod zámkem" jde o obyčejný pokus podlézavého vyvolávání soucitu a citového vydírání. Fňukání maníků, jak se jim stýská po rodině a jak je to v base hrozný, mě nechává totálně chladným. Jasně, všichni jsou přece nevinní. :DD Až na opravdu velmi velmi velmi světlé výjimky si za to, že sedí za katrem, mohou výhradně sami. A je jedno, jestli něco provedli za volantem nebo někde jinde a jinak (třeba pod vlivem chlastu). Tak o co jde ? Už tak se v base mají, jak si ve většině případů ani nezaslouží. Jede autem jak hovado - potkávám takové na silnici denodenně - a zabije člověka. Co jako čeká ? Že mu bude odpuštěno, ikdyž zabil třeba tatínka nebo maminku od několika dětí ? ()