Bez života

Režie:

Gina Kim

Scénář:

Gina Kim

Válka nepřináší pouze ztráty na životech a psychická traumata všech přímých účastníků. Civilisté dané oblasti musejí vytvořit pro vojáky vhodné zázemí. V Jižní Koreji tak v 50. letech vzniklo dodnes fungujících 96 okrsků, jež mají uspokojit sexuální potřeby americké armády. V jedné z opuštěných ulic Jižní Koreje září podbízivá neonová světla, blikající fluorescentní nabídky výloh, kolem se rozléhá rytmický klapot dámských podpatků. Vše se zdá být klidné, bez náznaku toho, že je něco v nepořádku. V roce 1992 však v těchto místech mladé prostitutce ukončil brutálním způsobem život jeden z vojáků. To jí patří lodičky, jejichž klapot zde stále zní. Stejné je to zde i s násilím na ženách, které tu je na denním pořádku. Policie ani zákon nepomáhají. Kdo se však podívá zemřelé dívce do očí, musí se ptát: jak dlouho ještě zůstane svět lhostejný? (Jeden svět)

showxman

Jsem rád, že jsem si tento snímek navolil jako první do mého playlistu filmů ve virtuální realitě. A jsem rád, že to byl vůbec první film, který jsem v tomto formátu budoucnosti zhlédl. Bohužel forma zpracování nedokázala toto bezpochyby tíživé téma zobrazit tak, aby v divákovy zanechalo hlubší emoce. A ani "šokující zjevení" na konci snímku to nezachránilo. ()

ZeroCZ1233

Snímek se snaží diváka dostat do stavu zmatení, klaustrofobie a nevědoucna neobvyklou formou primárně působící na zvukové vjemy, avšak ne moc dobře se to daří. Pár atmosferických častečků se tam vyskytuje, divák se v průběhu opravdu moc necítí ve své kůži, ale ne podle autorských představ, spíš z důvodu nepochopení celé myšlenky, již se snímek snaží přenášet. Proto kdybych si po zhlédnutí nepřečetl, o čem to vlastně je, tak bych to bral jako další povýšeně umělecké ztvární vraždy, nic víc. 4,5/10. ()