Nejdrsnější věznice světa - Série 7 (2023) (série)

Indonésie: Odvykací vězení (S07E03)

(epizoda)
  • Velká Británie Indonesia: The Re-programming Drug Prison (více)
Dokumentární / Reality-TV
Velká Británie, 2023, 46 min

Raphael Rowe (průvodce)

Raphael dostane vzácnou příležitost nahlédnout do věznice v Bangli, kde se trestá izolací a pachatelé drogových trestných činů se tam musí zapojit do nápravného programu. (Netflix)

Bozvav

Jak jsem zmínila v komentu k dílu 7/2 z Borů, proti věznicím jinde, úplný čajíček. Vězení v Bangli má víceméně stejnou úlohu - zbavit vězně drogové zvislosti a dealery přivést na jinou cestu, ale způsobem výrazně razantnějším. Do očí byla nejen aý uzkostlivá úpravnost celého zařízení, ale především až křečovitá snaha hlavního dozorce se prezntovat jako hodný taťka. Na zpovídaných vězních bylo evidentní, že se bojí říci cokoliv negativního o věznici a hlavně na poměrně malém prostoru by mělo být vidět přes tisíc vězňů, ale divák viděl venku prakticky max do sto lidí a někdy ani to ne. To znamená, že zbytek trčel někde zavřený v tom vedru a hrál si na sardinky. Takže jako obvykle v Indii, přepněné cely, nulová tolerance vlastní individuality a vymývání mozků.  Samotku neukázali, byť tam údajně nikdo není, ale podle toho, jaký z ní měli vězni strach, tak se tam asi na lidská práva moc nehraje. Což je v pořádku u těch, kdo fakt dealují a jsou v gangu. Ale 12 let za jointa, to je fakt hnus velebnosti. Zajímavý díl, tím co zůstalo nevyřčeno. ()