Presento - Otvorme oči

Krátkometrážní / Hudební
Slovensko, 2015, 5 min

Hudba:

Presento

Presento, Gary Yourofsky (a.z.)

Khalesi

V poslednej dobe Presento pritvrdil. Neviem, či je to dobre. Určite je to najlepšie pre jeho presvedčenie, ale je to dobre pre neho? Viete si predstaviť, čo znamená pre vegána a milovníka zvierat- myslím skutočného a nie pózera, žiť v dnešnom svete, medzi dnešnými ľuďmi? Keď vás každý deň zožiera systém a ľahostajnosť ľudí okolo vás? Keď vám tvrdia, že vraždenie zvierat je v poriadku, len preto, lebo to uspokojí ich chute? A vy viete, že sú to úplné sračky? Lenže ste medzi nimi a musíte medzi nimi žiť a ak im poviete, čo si skutočne myslíte, tak vás nie len odsúdia, ale prestanú vás počúvať len preto, lebo sa im príliš brutálne pokúšate povedať niečo čo počuť nechcú? Niečo čo chcú vytesniť a vidieť len chladný kus masa v igelite v regále supermarketu? V najlepšom prípade si povedia, že ste blázon v najhoršom, že ste nadradený moralista, v každom prípade vás prestanú brať vážne. Nepíšem o cudzích ľuďoch, ale aj o najbližšej rodine. Ak sa na vás takto díva vaša matka, otec, brat či sestra... Každopádne obrovský rešpekt a držím palce v snažení urobiť život znesiteľným pre tých, ktorí sa sami nevedia ozvať. ()

corpsy

Opakovanie je matka múdrosti. Matička Zem nám nadelila potraviny nielen v podobe korienkov a haľúz, ale aj v podobe mäsa. To, že to robia ľudia so zvieratami neetickým spôsobom, je vec iná. Ale už 10 000ce rokov pred nami, praveký ľudia konzumovali zver ( poprípade zver ich ) a ja verím, že ak by ste im tú potravu odvrhli, dostali by ste jednu dobre mierenú po plešine. ()