Svět z ptačí perspektivy II: Laos, země milionů slonů

(TV film)
  • Francie À ciel ouvert : Laos (více)
Francie, 2016, 52 min

Režie:

Xavier Lefebvre

Putování vzrušující krajinou jihovýchodní Asie. Laos je pro nás zatím nepříliš známou zemí, na jejíž letité izolaci a nízké ekonomické úrovni se podepsala nedávná historie. Stát, ležící v ústraní bouřlivého rozvoje některých svých sousedů, ukrývá často zcela netknutou přírodu. V zemi je mnoho historických a náboženských památek. Téměř sedmdesát procent území pokrývají hory a náhorní plošiny, řeka Mekong tam dlouhá léta sloužila jako jediná dopravní tepna. Ačkoli Laos disponuje značným nerostným bohatstvím, ekonomika státu se orientuje převážně na zemědělství. V Laosu žije necelých sedm milionů obyvatel. Po převzetí moci komunisty v roce 1975 opustil zemi každý desátý Laosan. Přestože tamní obyvatelé zažili zlé časy, je pro ně pesimismus cizím slovem a budoucnost vyhlížejí s pokorou a vděčností. (Česká televize)

tron

Laos je krásna, ale brutálnymi vojnovými konfliktami poničená krajina. Dobrý dokument. Ale videl som aj lepšie. ()

Teachman

Tento televizní pořad je vhodný nejen do hodin zeměpisu. Žáci se při něm mohou dozvědět, jak vypadá život v Laosu. Vhodnější je ale pustit pouze kratší vybrané pasáže, protože při zařazení celé epizody budou mít problém s udržením pozornosti. ()