Hranice poznání (festivalový název)

The Most Unknown

Dokumentární

USA, 2018, 88 min

Emily Topper

Ian Cheney

(AFO 2019) Hranice poznání nabízí unikátní podívanou, v níž dochází ke konfrontaci mezi devíti různými vědci z rozličných oblastí, které však spojuje touha objevovat doposud neobjevitelné a tím posouvat ony "hranice poznání". Velice mě zaujal koncept filmu, kde spolu vždy dva vědci s naprosto rozdílným zázemím a horizontem vědomostí komunikovali, a i přesto si v podstatě rozuměli. Vedle toho se mi velmi líbilo, jakým odlehčeným a humorným způsobem byly vzájemné konfrontace prezentovány, ale přitom nepostrádaly výpovědní hodnotu s jistou mírou odbornosti. Právě takto si představuji kvalitně natočený populárně-vědecký dokument(25.4.2019)

Dokument/film, který nadchl, ale je vlastně o ničem... Diváka si získá svým bezprostředním humorem. Snadno uchopitelné, zajímavý námět, zpracování. Někde na pomezí 4-5 hvězdiček, hvězdička navíc udělena za spontánnost vědců a především oroginalitu. Viděno na AFO Olomouc.(25.4.2019)