Kaidžú daifunsen: Daigoró tai Gorias

• Japonsko 怪獣大奮戦 ダイゴロウ対ゴリアス (více)

Israha

Druhá půlka šedesátek a sedmdesátky znamenaly přeorientování kaiju eiga k rodinné zábavě. Godzilla blbnul se svým mentálně narušeným adoptivním synem, Gamera se kámošil s caparty ze základky, family values prosazovala i Gappí rodinka, a co se v té době dělo v Ultraman univerzu, je možná lepší nevědět...a Daigoro vs. Goliath se veze přesně na této vlně, jen se na rozdíl od "konkurence" prezentuje jako regulérní komedie. Upřímně ale nechápu, jak tenhle film mohl děcka v Japonsku bavit, protože je strašně ukecaný a nic, co by teoreticky dětského diváka mělo zaujmout, moc neobsahuje. Pasáží s monstry je málo a nejsou příliš dobře natočené, dějová linka se točí okolo dospělých a dětské postavy mají jen doplňující role, příběhu chybí spád. Ty dvě hvězdy dávám pouze proto, že jsem se místy dost hlasitě smál až groteskním komediálním výstupům neschopného vynálezce a tesaře-ožraly. A komedie, u které se člověk zasměje, už principielně nemůže být úplně špatná. Ale děckám bych to nepustil a fanoušci kaiju eiga mají jediný důvod se podívat - ten kompletionistický. ()