Nádherná americká města

Toby Beach

Scénář:

Toby Beach

Jim Conrad (vypravěč)

Na březích Michiganského jezera leží třetí nejlidnatější město USA – Chicago. Město zajímavé nejen svou minulostí, ale i pestrou budoucností. Můžeme jen spekulovat, jak by dnes město vypadalo, kdyby ho v roce 1871 nezasáhl obrovský požár. Zničeno bylo téměř devět kilometrů čtverečních města a o střechu nad hlavou přišla tehdy pětina obyvatelstva. Jistě i proto má v současnosti Chicago jedny z nejpřísnějších protipožárních zákonů a výkonný hasičský sbor. Jeho členové každý den trénují, aby byli připravení na každou situaci. V Chicagu najdeme mnoho krásných míst, budov i uměleckých děl, ale také nádherné stadiony, kam obyvatelé vyráží podpořit svůj tým. Nezaměnitelné místo v životě města má totiž sport. At’ už hokej, americký fotbal, basketbal nebo baseball, i s jeho kletbami pošramocenou minulostí. Je jasné, že v Chicagu toho lze vidět opravdu mnoho. A někdy k tomu stačí i jediný den. (Česká televize)

Marze

Ve městě by se mi líbilo hodně kultury a sportu, ale tzv. Chicagoland v okollí, tedy megaobří zastavěná oblast by mi děsila. Jak obyvatelé dostanou v pátek z města? Také vůbec nebyli ukázáni místní obyvatelé. Dle toho vlaku a cyklostezky to vypadá, že ve městě funguje veřejná doprava a není vidět moc aut v ulicích. ()