Divoké Chile

(TV seriál)
Dokumentární
USA, 2018, 3x49 min

Vydejte se spolu s tvůrci do Chile, jedné z nejdrsnějších zemí naší planety. Poznejte život na pobřeží, v deštných pralesích i v poušti Atacama... Pozoruhodná a překrásná přírodovědná mini série představuje neuvěřitelnou divočinu Chile. Tato exotická země je domovem mnoha různých zvířat a rostlin. Vděčí za to tvaru území, které zaujímá štíhlý a dlouhý kus Jižní Ameriky. A také různorodé nadmořské šířce a výšce a proměnlivé krajině od větry bičovaného pobřeží Tichého oceánu na západě, k hranicím Antarktidy, až po vysoké vrcholy And na severu. Díky tomu je chilské království zvířat krajinou extrémů plnou neuvěřitelného množství endemických druhů. Celou třetinu místních savců tvoří jedinečná zvířata, jako plachý muntžak malý, kterého nikde jinde nenajdete. Vydejte se společně s námi do divočiny a navštivte Chile. (TV Prima)

Dragoni

Dokumentární třídílný cyklus z produkce National Geographic prezentuje faunu jihoamerického Chile od severu po jih, od hor po hlubiny oceánu. Seznam dílů: Díl.1 - Na konci světa, Díl. 2 - Zelená země, Díl. 3 - Život bez vody. ()