Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Dokumentární
  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný

Recenze (1 262)

plakát

Česko na drogách (2024) (seriál) 

Edukativní a osvětový krátkometrážní seriál z produkce ČT o drogách, jak je známe i neznáme, Dokument se snaží přiblížit divákovi danou problematiku z různých úhlů pohledu.

plakát

Frontline - 20 dnů v Mariupolu (2023) (epizoda) 

Silné emoce i záběry doprovázející dokumentární snímek 20 Days in Mariupol, natočený novináři z agentury AP (získali Hlavní Pulitzerovu cenu za novinářskou práci) mapuje prvních 20 dní od začátku obléhání ukrajinského přístavního města Mariupol a i snahy ukrajinských lékařů z místní nemocnice zachránit co nejvíce životů místních civilistů, a ukazuje i ostatní hrůzy války. Dokument není pro slabé povahy. Záběry na umírající malé děti na nemocničním sále, či k smrti vystrašené lidi, krčící se ve sklepech domů, je opravdu otřesné vidět i pro otrlé povahy.

plakát

Srdce dubu (2022) 

Dechberoucí ukázka symfonie přírody, jednoho starého dubu v podání francouzských dokumentaristů, bez doprovodného komentáře s občasnou hudební vložkou.

plakát

Černobyl na kolečkách (2022) 

Zajímavý dokument o Honzovi Duškovi, který se s velkou pomocí svých kamarádů vydal na svou již druhou velkou cestu, která nyní diváka zavede na Ukrajinu do Černobylu a nejen tam. Honza má diagnostikovanou RS (roztroušenou sklerózu) v pokročilém stádiu, která ho upoutala na invalidní vozík, ale to mu nebrání inspirovat ostatní a plnit si své sny, díky partě dobrých přátel, kteří mu věnují svůj čas.

plakát

Proč Hitlera nikdo nezastavil (2022) 

Druhá světová válka z pohledu Británie a její politické moci, diplomacie (politika Appeasementu) a následných akcí. Dokument mapuje WW II, s návazností od obsazení Mandžuska Japonskem v roce 1931, až po konec války v roce 1945.

plakát

Skutečný Bling Ring: Okradený Hollywood (2022) (seriál) 

Dokument rekapituluje činy party teenagerů, bydlících v blízkosti Hollywoodu, kteří prahli po slávě a pozornosti, a tak mezi roky 2008 až 2009 vyloupili domy celebrit, jako napž: Paris Hilton, Orlando Bloom či Lindsay Lohan. Tato minisérie, krásně demonstruje zkaženost a touhu po pozornosti lidí, kteří se snaží být někým, kým nejsou.

plakát

Chronos (1985) 

Plynoucí obraz, čas i doprovodná hudba - stylu Deep Space Ambient

plakát

China - Überwachungsstaat oder Zukunftslabor? (2021) (TV film) 

Čínská Orwellovská utopie, kde je potřeba mít vše pod kontrolou, včetně vlastních občanů. Monitorování a následná genocida Uyghurů, ale i ostatních národnostních menšin, je na denním pořádku. Pomocí použití moderních technologií, cíleně proti pronásledovaným národnostním menšinám, pozvedá komunistická strana tento problém na novou úroveň.

plakát

Tous surveillés - 7 milliards de suspects (2019) (TV film) 

Od pokroku u technologie pro rozpoznávání obličeje, až po používání QR kódů pro přístup do bytu, či sytému "Společenského kreditu" v Číně, i takto se dají sledovat lidé. Otázkou je, zdali se jedná o vyšší bezpečnost pro občany nebo šikanu v podobě státního dozoru v podobě antiutopického Orwellovského románu 1984.