Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Dokumentární
  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční

Recenze (1 258)

plakát

Černobyl na kolečkách (2022) 

Zajímavý dokument o Honzovi Duškovi, který se s velkou pomocí svých kamarádů vydal na svou již druhou velkou cestu, která nyní diváka zavede na Ukrajinu do Černobylu a nejen tam. Honza má diagnostikovanou RS (roztroušenou sklerózu) v pokročilém stádiu, která ho upoutala na invalidní vozík, ale to mu nebrání inspirovat ostatní a plnit si své sny, díky partě dobrých přátel, kteří mu věnují svůj čas.

plakát

Proč Hitlera nikdo nezastavil (2022) 

Druhá světová válka z pohledu Británie a její politické moci, diplomacie (politika Appeasementu) a následných akcí. Dokument mapuje WW II, s návazností od obsazení Mandžuska Japonskem v roce 1931, až po konec války v roce 1945.

plakát

Skutečný Bling Ring: Okradený Hollywood (2022) (seriál) 

Dokument rekapituluje činy party teenagerů, bydlících v blízkosti Hollywoodu, kteří prahli po slávě a pozornosti, a tak mezi roky 2008 až 2009 vyloupili domy celebrit, jako napž: Paris Hilton, Orlando Bloom či Lindsay Lohan. Tato minisérie, krásně demonstruje zkaženost a touhu po pozornosti lidí, kteří se snaží být někým, kým nejsou.

plakát

Chronos (1985) 

Plynoucí obraz, čas i doprovodná hudba - stylu Deep Space Ambient

plakát

China - Überwachungsstaat oder Zukunftslabor? (2021) (TV film) 

Čínská Orwellovská utopie, kde je potřeba mít vše pod kontrolou, včetně vlastních občanů. Monitorování a následná genocida Uyghurů, ale i ostatních národnostních menšin, je na denním pořádku. Pomocí použití moderních technologií, cíleně proti pronásledovaným národnostním menšinám, pozvedá komunistická strana tento problém na novou úroveň.

plakát

Tous surveillés - 7 milliards de suspects (2019) (TV film) 

Od pokroku u technologie pro rozpoznávání obličeje, až po používání QR kódů pro přístup do bytu, či sytému "Společenského kreditu" v Číně, i takto se dají sledovat lidé. Otázkou je, zdali se jedná o vyšší bezpečnost pro občany nebo šikanu v podobě státního dozoru v podobě antiutopického Orwellovského románu 1984.

plakát

Pornhub: Sex, prachy a internet (2023) 

Dokument je zaměřen z velké části na kauzu nahrávání nelegálního obsahu, hlavně dětské pornografie na platformu Pornhub neregistrovanými a neověřenými uživateli. O platformě, jako takové, se toho moc nedozvíte a i s investigativního hlediska se jedná o podprůměrný dokument.

plakát

Hitlerovy peníze (2020) (seriál) 

Jeden z mála "odlišných" pohledů na druhou světovou válku, jež se nezaobírá samotnou válkou jako takovou, či mapováním a ukázkou postupu na bojové frontě ani Adolfem Hitlerem, či jeho pohlaváři, ale ukazuje divákovi jinou stranu války, kde se hraje vysoká politika bankovního sektoru a ekonomiky z pohledu financování Třetí říše, kde je potřeba sehnat finance na zbrojení, volby i další aktivity s ní spojené. V dokumentu se podíváte v průběhu let na postup získávání finanční prostředků pro financování začátků dělnické strany (NSDAP) až po válečné reparace po ukončení II. světové války.

plakát

Krása fauny (2012) (TV film) 

Fauna a její vnímání i znázornění, v průběhu staletí, jak v umění, tak i ve vědě.

plakát

Pouť krkonošská (2020) 

Dokument mapující doloženou pouť K. H. Máchy z Prahy až na Sněžku v Krkonoších roku 1833, kterou se rozhodl pěšky absolvovat v Máchových šlépějích již několikrát pan Jiří Zemánek (kurátor a historik umění) je jistě zajímavým počinem, protkaným úryvky Máchovské poezie i zážitků z cesty, ale značně amatérské pojetí (hlavně kamera a střih) sráží celkový potenciál tohoto dokumentu.

Ovládací panel
103. nej uživatel Česko
219 bodů