Máme jasno - Série 3 (2021) (série)

Šachy (S03E06)

(epizoda)
  • USA Chess
USA, 2021, 24 min

Kamera:

Cory Popp

Rainn Wilson (vypravěč)

Lidi milují šachy už celá staletí a poslední dobou jejich obliba ještě vzrostla. Co je na téhle hře, která se pořád vyvíjí, vlastně tak zvláštního? (Netflix)

Trevor

Bububu Soviet Kasparov prehral s počítačom, Netflix, Majkrohárd a Spotify prežili niekoľkonásobný orgazmus. Tak nejako liberálny hnoj z Netflixu zabudol dodať že vyhral jednu zo šiestich hier, tri prehral a dve víťaza nemali. Šach zbožňujem od detstva aj keď nikto so mnou okrem otca nechcel hrať lebo so všetkými som vyhrával (pravda s rovesníkmi, v tom čase sa šach po sieti nehral, teda aspoň u nás nie) Pochopiteľne okrem otca, ale po množstve pokusov raz prišiel aj ten deň. Narozdiel od Netflixu nebudem tvrdiť že som bol víťazom a lepším hráčom...a ani pokus o analýzu jednej hry nevyznel vôbec dobre, pravda časový limit epizódy zohral svoju rolu. V posledných rokoch som si šach zahral predovšetkým s mladšou generáciou, dvomi šachovými maniakmi a vyhrať nad nimi je pre mňa umenie, pretože ich agresívny štýl mi nesedí a patrím k starej škole opatrných šachistov. ()