A Leaf of Faith

Tento dokument skúma Kratom, rastlinu, ktorá bola navrhnutá ako alternatíva k súčasným opioidným analgetikám. (Real Tom Hardy)

G04T

Předem je důležité říct, že dle názvu se samozřejmě jedná o dokument, který neni nestranný, tzn. autoři cíleně propagují kratom, což není na druhou stranu nic špatného. Horší je už to, že člověk, který o kratomu nikdy neslyšel, se toho o samotné látce moc nedozví (mechanismus účinků, intenzita, abstinenční příznaky, míra závislosti, farmakologie). Namísto toho ale dokument poslouží alespoň jako ukázka toho, jak funguje boj s úřady (a samotní aktéři dokazují, že ženy v úřadech neměly nikdy co dělat). Zakazovat kratom je blbost, není to "legální heroin", ale na druhou stranu nepatří ani do ruk nezodpovědných lidí. Já jsem sám kratom dvakrát měl a osobně bych to přirovnal k CBD. Prostě vás to uklidní a lépe přemýšlíte. Pro mě je kratom zajímavý tím, že má jak opioidní, tak povzbuzující účinky, což je poměrně vzácná věc. Celkem očekávaně zde nevystoupili lidi, kteří měli s kratomem špatnou zkušenost (tzn. velmi nepříjemný odvykací stav), respektive poměr pozitivních zkušeností a negativních byl diametrálně odlišný, což ubírá na důvěrnosti. ()