O čem sní pankáči (festivalový název)

• Indonésie

Lamunan Oi!

A Punk Daydream

Dokumentární

Belgie / Indonésie, 2018, 75 min

Jimmy Hendrickx

Film viděn v rámci festivalu Jeden Svět 2019. Po vizuální stránce je film opravdu skvost. Záběry přírody naprosto berou dech. Ani pohled do míst, kde mladí pankáči tráví svůj běžný den, nenechá nikoho na pochybách, že kluci ten život nemají vůbec lehký a snaží se přežít, jak se dá. Největším plusem celého dokumentu je určitě hudební stránka. Celý film doprovází autentická punková hudba, která je neskutečně chytlavá a dojem celého filmu krásně dokresluje. Návštěva punkového koncertu je rozhodně nejlepším momentem filmu. Co mě naopak zklamalo je jen povrchové naťuknutí problému, kterému se dokument věnuje. Spousta důležitých faktů především politických a kulturních nebyla příliš zmíněna. A tak běžný divák jen sleduje příběh mladého pankáče Eka a jeho snahu vrátit se k rodině, získat uznání otce a lásku matky a najít své místo ve společnosti, to vše ale bez větších souvislostí nutných pro pochopení situace. Proto plno důležitých otázek zůstává nezodpovězených. Navíc mi přišlo, že jednotlivé obrazy byly občas trochu chaoticky poskládané a tak se člověk...já, chvílemi ztrácel. Celkový dojem ale nebyl vůbec špatný.(7.4.2019)