Večer ľudí dobrej vôle

(koncert)
všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Slovensko, 2018, 90 min

Priamy prenos benefičného koncertu z Nitry. Nadácia Prameň pri príležitosti štátneho sviatku Svätých Cyrila a Metoda už tradične pripravuje dňa 4. júla benefičný koncert s názvom „Večer ľudí dobrej vôle“. Toto podujatie, ktoré sa pravidelne koná od roku 2007,  má aj v tomto roku ambíciu preniknúť do širokého domáceho povedomia ako jedinečný kultúrno-spoločenský počin. V predvečer sviatku, ktorý je jedným zo zdrojov našej kultúrnej a národnej identity, má naladiť ľudí na témy ľudského porozumenia, spolupatričnosti a solidarity. Hlavným poslaním koncertu je získavanie finančných prostriedkov na podporu zámerov s verejnoprospešným účelom. V uplynulých rokoch sa zo získaných peňazí podporilo viacero charitatívnych projektov, organizácií, ako aj sociálne odkázaných rodín. Moderuje Janett Štefánková. Účinkujú: Poddukelský umelecký ľudový súbor, Martina Ťasková Kanošová, Janais, Kristína, Otokar Klein, Eva Pavlíková. (RTVS)

Marze

Tento koncert v Nitre je ke shlednuti v archivu Slovenske televize. Libila se mi pasaz s folklornimi slovenskymi a ukrajinskymi pisnemi a zpevacka Kristyna. A predstaveni neziskovek podporenych z vybranych penez z minulych rocniku, ktere delaji zasluznou praci. ()