Údolí lucerniček

• Kanada Valley of the Lanterns (více)
Animovaný / Rodinný
Kanada, 2018, 97 min (Alternativní 93 min)

Ollistene vyrábí papírové lucerničky pro celou vesnici tak, jak ji to kdysi naučil její dědeček. Oslavy v městečku se nezadržitelně blíží a její úspěšná výroba slavnostních lucerniček může být ohrožena. Svého poslání se však nechce vzdát a tak odmítá zaučit vnuka Portera. Tajemství kamenné brány, která ukrývá starodávnou legendu, považuje za jedinou šanci, jak by si mohla své výsadní postavení zachovat. (Magic Box)

blondboss

Zvláštny typ rozprávky. Jemne artovo poňatý animák, ktorý v sebe kĺbi netradičné animácie, unikátny príbeh a dá sa povedať, že aj silný odkaz, a to všetko za tónov príjemnej melancholickej hudby. Nevýhodou je trošku to, že tá hudba sa vlečie celou rozprávkou a neberie pritom ohľad na aktuálnu dejovú sekvenciu. Inak ale ako oddychovka fajn, len si myslím, že deti to bude nudiť. 60 % ()

majo25

Gro animáku a jeho odkaz vo svojej podstate nie je zlý, aj keď to sebectvo starej fúzatej ženy a využitie moci ovplyvňovať druhých v prospech seba nie je nijako skritizované. Vadila mi ale hlavne tá forma animáku, ktorá má príliš jednoduchú animáciu, ako keby bežala na nejakom šetriacom móde. Množstvo opakovacích scén, ktoré išli určite riešiť inak, lepšie a hlavne rýchlejšie, čím by sa animák zbytočne nenaťahoval. Pri televíznom animáku by sa ešte dalo prižmúriť oko, pri kinofilme už menej. Ale v zásade neurazí, príležitostne sa podarili aj nejaké hlášky či nápady. ()