The Old Cinderella

Jirka_Šč

Neoznačil bych to za komedii jako Vavča, ale jinak s ním souhlasím. Prostě život. Nečernobílý, nejednoznačný. Nostalgický, s nadějí, smutný. Zhang Jingchu je perfektní herečka. Její Xu Ke je i přes nedostatky a chyby velmi sympatickou a výraznou postavou. Žena se vším všudy. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=MqUV8y5x44M (osobně jsem ale trailer nestudoval a věřil vavčovu doporučení). ■ Po opakovaném vidění obdivuji kameru. Často ruční, občasný rychlý dynamický mix úhlů, zajímavé pohledy - a nepůsobí rušivě! (naopak podporuje aktuálně zobrazovanou atmosféru) Přemýšlení nad snímáním filmu muselo dát šílenou práci! ()

Vavča

Pro mě komedie této dekády, film, který vtáhne a má vše, atmosféru, nápady, vtip, silné herecké výkony. Příběh rozvedené Xu Ke (Zhang Jing-chu), která má pětiletého syna a hodně hořkosti v sobě, lavíruje mezi vzpomínkami na svůj minulý život, manžela (Pan Yueming), který ji podvedl a novým bishíkem z Taiwanu (Kenji Wu), který by mohl být jejím novým snem. Film přechází zcela bez problémů od komediální roviny (zejména sekvence s hledáním nového nápadníka díky kámošce MaoMao (Zhu Zhu) nemají chybu) k vážné, až černohumorné stránce. Film, který umí hladit, kousat, kane z něho někdy nostalgie, smutek, ale především silné emoce. Čang Ťing-čchu předvádí perfektní herectví a širokou škálu emocí, patří k nejlepším čínským herečkám už jednu dekádu, je trochu neprávem ve stínu velké 4 a Fang Bingbing, Bingbing Li. Její postava je vážná i rozverná a hravá, má impulsivní povahu, která ji vždy přivede do problémů. Její manžel prochází těžkou krizí a snaží se dát věci dohromady. Jeden z mála filmů, kde cestování do exotické lokace není samoúčelné. Izrael jako místo rozjímání a přemýšlení je dokonalé, připočtěte perfektní kameru a velmi povedenou hudbu (zejména pasáže akustické kytary, jak by také ne, když je má na svědomí Estas Tonne). Film, který má nejen srdce lámající sekvence, ale zcela nenásilně vykresluje psychologii postav, nutí člověka myslet. Jak to celé dopadne? To si musíte rozhodnout sami, podle mě to může být jednou tak dobře známá klasika jako http://www.csfd.cz/film/39012-muz-a-zena/komentare/ nebo http://www.csfd.cz/film/9081-rodinny-krb/komentare/ ()