Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Romantický

Recenze (1 524)

plakát

Lupin III: The First (2019)

Dosud jsem znal pouze o 40 let starší miyazakiho verzi. Nebylo to zlé - je to zábavný a bláznivý Lupin. Jen děj je takový otřepaný, ale dobře. P.S. Poslouchal jsem originální japonskou verzi se Suzu Hirose.

plakát

Nadace (2021) (TV seriál)

Mám velmi smíšené pocity. Nevypadalo to vizuálně zle. Líbila se mi Lou Llobell. Místy to mělo pěknou hudbu. A sledoval jsem to s manželkou a dcerou, které knihy neznají a vnímaly to jinak. Asi by také bylo lepší, kdybych knihy neznal. Takto mě stále lezlo na nervy, nakolik se děj odchyluje od předlohy. Přestože jsem si na čtvrtém díle řekl, že sleduji něco, co neznám, nešlo na knihu úplně zapomenout. Škoda. Přitom nerozumím, proč museli překopat doslova všechno - x věcí u Asimova vypálilo logičtěji.

Misyeon paseobeul (2021)

Slušné 3*. Nejvíc mi tento špionážní parťácký počin cílením a komikou připomíná zábavné akční francouzské komedie ze začátku 80. let. Poněkud nerealistické, ale všichni to vědí a koho to zajímá? :-)

Amina: Bojovnice (2021)

I přes nízké hodnocení jsem se na to podíval a minimálně mohu říci, že to je zajímavé. Jiný filmařský jazyk, herecké výkony, které by neafričan označil za amatérské, nicméně africká mentalita je jiná, takže jsou amatérské jen trochu a někdy - Nigérie prostě není země s rozvinutým filmovým průmyslem. Na druhou stranu je to zajímavé ve více ohledech. Víra v kouzla (přičemž to není pohádka - afričané v kouzla doopravdy věří), prostředí, společnost (vlastnictví otroků), děj, který není pohádkový ani trochu a pro člověka neznalého nigérijské historie se vyvíjí nečekaně. Kolik známe filmů ze středověkých afrických království? ■ P.S. Víc by se mi líbilo, kdyby to namluvili ve vlastním jazyce, ale vím, že globálně budu s tímto názorem v menšině. ■ Trailer vypadá akčnější, než film doopravdy je.

plakát

Moojungdoshi (2013) (TV seriál)

Hm. A ještě jednou hm. Bez srdce (originální název seriálu přeloží Google jako "Bezcitná báseň"), syrové, výborný scénář a děj. X-krát jsem si říkal: "Stane se toto a toto" a stalo se něco jiného. Velmi kvalitní dějové zvraty. Ne vždy standardní kamera. Postavy a charaktery, které se vryjí do mysli. Vavča měl pravdu, když tento seriál doporučil jako špičku gangsterského undercover žánru. Trailer.  Jedinou poznámku mám a to, že trvá několik epizod, než se divák zorientuje. A romantiky jsem si přál o špetku víc. Ost.

After: Tajemství (2021)

Není to tak zlé, pokud to vnímáme jako slice of life - páry podobné problémy běžně mávají. Chemie hlavní dvojice je stále uvěřitelná. ■ P.S. Když se na to člověk dívá podruhé a s vědomím informace, kterou dostane na konci filmu, vnímá mnohé reakce určitých postav jinak. Proto prohlašuji, že toto vůbec není zlý film. Jen se tvůrcům podařilo ztvárnit něco, co divák na první pohled neocení.

Armáda lupičů (2021)

Obsahově slabší béčko, které vytahuji z podprůměru pouze dvě postavy - doopravdy nadstandardně zajímavá Nathalie Emmanuel a Matthias Schweighöfer (jako herec), u kterého člověk dovede pochopit, proč i přes své nerdovství zaujme ženské srdce. Jinak je to počin vhodný spíš do televize. Zaujme vizuální stránkou, Paříží, Prahou, Rakouskem, nezakryje však pohádkovost. A ano, souhlasím, že propojování se zombie apokalypsou je zbytečně nucené.

Duna (2021)

Superneuvěřitelné překvapení! Duna, považovaná za nesfilmovatelnou (předešlé filmy mě neudržely u plátna), je tady a nesmírně kompaktní! Přiznávám, že jsem knihu četl velmi dávno a téměř celou ji zapomněl, myslím však, že první dil ukazuje svět Duny takový, jaký má být. Úžasné. Těším se na druhý film!

plakát

Modrá až na kost (2021) (TV seriál)

91%. Možná proto, že se na gangsterské věci nedívám tak často. Možná proto, že mi to sedlo do nálady. A možná proto, protože je to i na jihokorejské poměry výborné. Syrové, lehce nepředvídatelné a ne s zcela dotaženým koncem. Pokud bych něco vytkl, tak rychlost hojení ran hlavních hrdinů a schopnost s nimi bojovat. Nerealistické, ale v rámci žánru přijímám.