Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Romantický

Recenze (1 707)

plakát

Vládcové nebes - Část šestá (2024) (epizoda)

Jsem velmi zvědavý, co vlastně dělá důstojnice, kterou potkal Crosby. Věřím, že je minimálně Wafka, nepřekvapilo by mě (podle její rozhodnosti a vzhledem k tomu, že zná povahu pilotů), kdyby byla Attagirl.

plakát

Připravit, pozor, láska (2024) (seriál)

Hlavní hrdinka byla v úvodu na můj vkus trhlá až moc. Nepřipadlo mi to vtipné, ale trochu hloupé (nebo nechápu thajský humor). Na druhou stranu to je jediné výrazné negativum. Všechny ostatní postavy mě zajímaly, svět s minimem mužů byl "jiný", na hry se dobře dívalo a kdybych nezačal sledovat ve 23:00 a nemusel ráno vstávat, dal bych všech 6 epizod na posezení (taky to má dost atraktivní vzhled a sympatickou hudbu - trailer). Finální dojem byl fajn. Za mě 71 %. ■ Podle toho, jak to skončilo, tipuji, že si tvůrci zadělali na druhou sérii.

Den Šakala (1973)

Viděl jsem už dávno a ani s odstupem to neztratilo. Určitě lepší, než verze z roku 1997. Brutálně profesionální Jackal, o kterém se vlastně nedozvíme, kdo byl. Od začátku do konce napínavá a velmi realisticky vypadající hra na kočku a myš z časů neexistence internetu, kdy policie byla nejčastěji odkázána na fyzicky doručené zprávy a informace. Jediné mi vrtá hlavou, proč musela špehující dívka telefonovat zrovna z rezidence člověka, u kterého špehovala. P.S. Lidé, kterým film připadá nudný, asi nedovedou vnímat (nebo je nebaví) lidské emoce a myšlení.

S tebou nikdy (2023)

Stokrát viděná romance jednoho nenávidícího se páru, ale na hlavní dvojici se celkem příjemně koukalo (chtěl jsem něco jednoduchého). Co mi nesedlo, byly vedlejší charaktery - vlastně žádný se mi nelíbil a byly spíš otravné (s výjimkou australského vikinga, který byl zábavný). Austrálie byla atraktivní, ale mohli ji využít mnohem lépe. Na druhou stranu se mi líbilo, když je tahají na laně do helikoptéry, on se bojí a ona mu zpívá. Parkrát jsem se zasmál. Když se to všechno posčítá, slabší 3 hvězdy jsou tak akorát.

Chudáčci (2023)

Úžasný a odvážný experiment o bytosti, která touží experimentovat! Porušování společenských norem je vždy velmi atraktivní! ■ Nebudu psát o hereckých výkonech a režii - o tom už dost napsali jiní. Za sebe bych upozornil na vizuál - perfektní exteriéry z paralelní reality (!), pohled skrz rybí oko, když se hrdinka dostala do zajetí, barvy jako z kolorovaných fotek La Belle Époque. ■ Můj první film od Yorgose Lanthimose.

Chlapec a volavka (2023)

Hayao Miyazaki si dovolil natočit jeden film pro sebe a své potomky, za což mu tleskám. 君たちはどう生きるか  (v překladu: Jak žijete?) je jeho nejkomplikovanějším a psychologicky nejabstraktnějším dílem. Divák je vložen do děje bez zásadního vysvětlování, informace se dozvídá postupně, některé se nedozví vůbec. Život a smrt jsou témata, která se Miyazakimu zcela jistě honí hlavou. Nemusíme všemu rozumět, stejně, jako zcela jistě všemu nerozumí ani on sám.

Cinderella (1977)

"Nepatří do rukou dětem." Věděl jsem, že tam bude trocha erotiky, ale ono to bylo spíš hippie porno. Takže jsem místy přeskakoval (zřejmě nejméně sympatický princ, jakého jsem kdy viděl, nevlastní sestry detto). Naštěstí to bylo i trochu zábavné. Asi nejvíc mě pobavila krátká scéna, ve které se černošský víla/sudička (který je mimochodem zloděj) přetahuje na chodbě plné lidí s králem o NAHOU Popelku (jeden ji drží za ruku, druhý za nohu). To se doopravdy jen tak nevidí!!!

Ona (2020) (seriál)

První minisérie se mi líbila velmi, druhá byla slabší. V první sérii se zakřiknutá policistka v přestrojení za prostitutku snaží proniknout k legendárnímu vůdci indické drogové mafie. Působí to uvěřitelně, logicky, slabinou může být v určitých momentech pouze proces, když hlavní hrdinka objevuje sexualitu, sebevědomí a agresivitu (nicméně pokud je to slabina, je to atraktivní slabina). První série končí velmi zajímavě, nečekaně. Druhá série musela být logicky jiná, protože nemůžeme očekávat, že poté, co se charakter člověka někam posune, zůstane stejný, přesto ji hodnotím slabší. Pozorovat vývoj hlavní hrdinky bylo zajímavé, určité dějové zvraty však vypadaly uměle (například si nemyslím, že by ve skutečné organizaci mohl jeden člověk, byť sebevíc geniální, obsáhnout celou masivní organizaci a dosáhnout, aby nenastávaly nečekané chyby a nepředvídatelné náhody). Lepší 3 hvězdy.

Moneyball (2011)

Ľudovít Ódor ve své knize Rýchlokurz geniality doporučuje tuto knihu jako příklad, "keď systém spracovania dát v bejzbale prevalcoval desaťročné skúsenosti expertov". Vypadalo to velmi atraktivně a líbilo se mi (přestože pravidlům baseballu nerozumím, systém zpracování dat byl pro mě španělská vesnice a odůvodnění, proč je třeba dosáhnout taková a taková čísla mi znělo, jako kdyby bylo napsáno v arménštině). P.S. Samozřejmě - Brad Pitt je výborný!

plakát

Okouzlující démon (2023) (seriál)

Seriály, ve kterých hrozí reálné nebezpečí, jsou fajn v tom, že si tvůrci nemusí pomáhat berličkami jako milostný trojúhelník a nelogicky jednající postavy. Nebezpečí samotné stačí na udržení napětí. My Demon (líbilo by se mi víc, kdyby český název zněl Můj démon) takový seriál je. Navíc, pokud má v hlavní roli Kim Yoo-jung, která je v současnosti jednou z nejkrásnějších mladých jihokorejských hereček. Pokud bych měl ukázat na slabiny, pak jsou jimi některé podle mě poněkud zbytečné vedlejší charaktery. Ale dokážu s nimi žít.