Škola zítřka

(TV film)
  • Francie Demain, l'école (více)

Nové technologie a neurovědy spouštějí revoluci ve vzdělávání. Potkejte se s vědci, vizionáři a učiteli, kteří se snaží vylepšit způsob učení. (Televize Seznam)

Marze

Shlédl jsem druhý díl o vzdělávacím systému v Singapuru na televizi Seznam. Takový koncentrační tábor pro děti, kde přežijí jen ti nejsoutěživější. Ale díl vyznívá nadějně, protože si vůdci uvědomili, že vychovávají jen  konvenční ovce, poslušné autoritám. V  dílu se ještě dozvíte, že američtí školáci jsou o 40% méně empatičtí než ti v 50.letech. Když člověk dává, vylučuje se mu víc dopaminu do mozku, než když si to nechá pro sebe.  Navštívíte také Finsko, kde je málo vyučovacích hodin, volný čas je vyhrazen na hraní, kdy si mohou hrát na indiány, žít svobodně, hašteřit se s kamarády . To rozvíjí kognitivní schopnosti. Školy jsou šedivé a vypadají jako vězení. Učitelé se snaží vést inteligenci na světlo , ale ničí život. Proto je finské školství a tamní děti úspěšné. Školní modely vznikaly v době průmyslové revoluce. V závěru tohoto druhého dílu je zamyšlení, nad výhodami a nevýhodami online výuky. ()