One Angry Vegan

Izrael, 2017, 49 min

Dokumentárny film o Izraelke menom Tal Gilboa sleduje jej postupnú premenu z anonymnej aktivistky rozdávajúcej letáčiky, po jednu z najznámejších osôb v hnutí za oslobodenie zvierat; od jej prvých aktivít po založenie organizácie Animal Liberation Front Israel (v roku 2018 premenovaná na Total Liberation Israel). Zatknutia a živé verejné akcie, ktoré neraz vyústia do násilností, sú pre ňu výzvou. Každá jej provokácia ju približuje k záujmu zo strany mainstreamu a k povedomiu verejnosti. Ale všetko má svoju cenu. Čím má jej boj väčšie úspechy, tým viac je v očiach verejnosti kontroverznejšia. Na akom princípe takýto radikálnejší aktivisti fungujú, ukáže tento dokument. (whack)

whack

V Izraely to celkom žije! Tal Gilboa tam vedie poriadne akčnú celoštátnu vegánsku skupinu v rámci hnutia za oslobodenie zvierat, ktorá sa nazýva Total Liberation (שחרור מוחלט). Má dosť arogantnú rétoriku, zďaleka nie takú, akú by akceptovali naši Anonymous for the Voiceless pri Kockách pravdy, a títo izraelskí kolegovia neváhajú ísť ani do priamych konfliktov počas pietnych aktov (vigilov), čo by sa zas nepozdávalo našim The Save Movement Slovakia a Direct Action Everywhere Bratislava. V štáte, kde 5 % obyvateľstva sa hlási k striktnému vegánstvu a ďalšie státisíce sú mu naklonené, sa to asi už dá. Treba len prekročiť určitý limit, získať si priazeň určitého počtu populácie. Kedy sa tam dostaneme my? ()

Časové pásmo bylo změněno