Parvathy (Parvathy Omanakuttan) je dievča, ktoré miluje žiť život podľa seba. Keď si ju jej priateľ odmietne vziať, uzatvorí manželstvo s mužom podľa výberu svojich rodičov, Mohanom (Manav Kau). Odídu spoločne do Bombaja, kde začínajú nový život. Priority Mohana sú jasne definované už od začiatku. Celý svoj čas investuje do práce. Jeho zámery sú dobré, chce vybudovať dokonalý život pre svoju rodinu. Parvathy nie je šťastná, je osamelá, nemiluje svojho manžela tak, ako by mala. Mohan sa viac a viac ponára do svojej práce. Až po odchode ich syna na internát sa Parvathy rozhodne urobiť drastický krok a opustí manžela. (Andrea1717)

Aljak

Ako prvé ma zaujala minutáž (65 minút je na Indiu skutočne mini rozsah). Formát filmu s retrospektívou sa mi páčil, rovnako aj posolstvo a pointa (to bolo najlepšie z toho celého). Čakal som, že tento kratší časový priestor bude priam presýtený dramatickou esenciou a dokonalým spádom. Avšak po dejovej stránke to bol absolútny šedý priemer. Ťažkopádnosť a melanchólia sa niesli celým filmom, a tak mal človek pocit, že sa tu dokopy nič podstatné po celý čas nedialo. Ale aj taký je život... šedý, ťažkopádny a melancholický. ()