Série(2) / Epizody(103)

jarah

Keď generál Xia Hou zmasakroval celú jednu rodinu, malému chlapcovi Ning Que sa podarilo utiecť. Dokázal prežiť v divočine vďaka svojmu rozumu a rastúcim bojovým schopnostiam. Jedného dňa objavil v hromade mŕtvych tiel dievčatko, ktoré pomenoval Sang Sang. Od toho dňa boli obaja nerozluční. Ning Que sa pripojil k pohraničnej armáde a neskôr sa stal súčasťou sprievodu princeznej Li Yu, ktorá sa po smrti manžela vracia do paláca svojho otca v hlavnom meste Tang. Tam sa začína jeho poslanie, príbeh chlapca, ktorého odmalička prenasledujú mocné sily, aby sa ho zbavili. Je Ning Que synom kráľa podsvetia alebo záchrancom ľudstva pred Večnou nocou? Svojrázny Ning Que je odhodlaný chrániť svojich najbližších a dokonať svoju pomstu. Toľko k stručnému obsahu seriálu. Moje prvotné nadšenie vystriedalo mierne sklamanie z toho, akým smerom sa príbeh začal v polovici uberať. Zaujímavé postavy z príbehu odišli a naopak, vstúpili také, bez ktorých sme sa mohli pokojne zaobísť, lebo neobohatili dej, zbytočne ho natiahli a nakoniec sme sa aj tak nedozvedeli, čo sa s nimi stalo. Celkovo sa tvorcovia iba málo venovali ukončeniu jednotlivých dejových línií postáv, ktoré sú síce vedľajšie, ale podstatné pre hlavný dej. Vysvetlenie, že nasleduje druhá séria neobstojí. Každá jedna by mala byť ukončená tak, akoby za ňou už nič iné nemalo nenasledovať. Arthur Chen je v úlohe Ning Queho sympatický, ale to nezachráni fakt, že ako herec ešte na hlavnú úlohu nedozrel. Jeho emócie som mu väčšinou neuverila. (Možno to je dôvodom, prečo sa v druhej sérii objavuje v jeho úlohe iný herec). Do druhej série sa mi veľmi nechce, ale nechám si to uležať v hlave a uvidím. Štyri hviezdy dávam preto, lebo sa mi páči vystavaný svet ríše Tang a Xiling, niektoré zaujímavé postavy ako je vodca Rybojašterov, Najvyšší majster talizmanov, Fu Zi, Sang Sang, Prvý brat, atď. ()