Shrek Retold

• Slovensko Shrek inými slovami (festivalový název)
všechny plakáty

Comics.jto

Shrek Retold bude jeden z nejpodivnejsich ale zároveň nejoriginálnějších snímků, co kdy uvidím. Je to jakoby Shrek jednička akorát od více než 200 tvůrců z celého světa, kteří ho předělali dle svého stylu a uprvavili bez hranic (můžou být sprostá slova, jiná styl vyprávění atd.) ale zároveň všechny střípky koláže cca na sebe navazují a tvoří chronologický příběh. Něco má několik minut něco víc různě se to prolíná ale není to jen kopie má to i svou hudbu, především rap, a vlastní vtipy. Jsou tu i zajímavé střihy. Např když se zvedá kamera styl se znění z cartoon na 3d animaci pak na 3d model a pak live action. Tím pádem dosteneme spoustu nápadů co udrží naší pozornost, přestože tempo je jak na na horské dráze.  Styly máme 2D animace, 3D animace, hrané scény, loutkové divadlo, pixel art, stop motion, anime atd. atd. Je to zábavné, děj je ok prostě to co známé z jedničky cca a hlavně mi přijde cool že se kvůli tomuhle projektu spojilo tolik lidí a takhle by měl internet fungovat, ne souzení ale spolupráce. ()

CheeseFigure

Cez 200 ľudí sa spojilo, aby prerozprávali prvého Shreka rôznymi štýlmi. Či už ide o rôzne animácie alebo live-action vstupy. Bolo to vtipné, zábavné a tak rôznorodé, že si to moju pozornosť naplno udržalo. Súhlasím s tým, čo napísal užívateľ Comics.jto: Takto by mal internet fungovať. Miesto hádania sa by ľudia mali spolupracovať a vytvárať takéto skvosty. Som zvedavý, či sa dočkáme aj prerábky dvojky. ()