Moje dobrodružství se Supermanem - Série 2 (2024) (série)

Prvá a druhá polovica tejto série pôsobia tak odlišne, že mám pocit, ako keby dali dokopy dve rôzne série. Prvá polovica pripomína predchádzajúcu sériu. Je civilná, riešia sa malí zloduchovia, Task Force X a osobné problémy Supermana a jeho kamarátov. Vzťah Clark a Lois prejde ťažkou chvíľou, keďže obaja majú pred tým druhým tajomstvo. A potom je tu Jimmy a vtip s jeho majetkom, ktorý sa postupne míňa. Druhá polovica série je potom veľkolepé vesmírne dobrodružstvo, kde sú civilné linky zatlačené do úplného pozadia. Nehovorím, že je to vyslovené zlé, ale vďaka tomuto táto séria na mňa nepôsobila až tak konzistentne. Viac sa rozpíšem o zloduchoch, pretože na scénu prichádzajú esa. Najprv sa nám predstaví Lex Luthor. Jedná sa o zaujímavé poňatie tejto postavy. Je to ako Eisenbergova verzia z Batman Vs. Superman, ale kľudnejšia. Mladý chalan, ktorý vníma Supermana ako hrozbu pre ľudstvo. A páči sa mi, akú rolu v jeho ,,pôvode“ zohral Jimmy. Luthor je nás postupne budovaný, bohužiaľ ale v druhej polovici ide do úzadia a priestor si kradne druhý najväčší Supermanov nepriateľ - Braniac.  Ten je znázornený ako ultimátny zloduch, ktorý nad ostatnými značne vyčnieva.A tu prichádza jedna z vecí, ktoré ma trochu mrzia. Ako som písal, Luthor je budovaný, vidíme, ako sa z chalana stáva génius, ktorý by mohol byť hrozbou, len aby bol tento vývin zatienený Brainiacom. Podľa mňa mala byť druhá séria o vývine Luthora do veľkého pozemského Supermanovho nepriateľa a Braniaca by sme dostali až v tretej. Ale čo už. Ešte sa zastavím pri Kare. Tá zo začiatku pôsobí ako zaujímavé poňatie tejto postavy, rýchlo sa ale vráti do zabehnutých koľají. Mierna škoda, ale nevadí, postava je to fajn. Len na ten jej dabing som si musel zvykať.Celkovo druhá séria nie je zlá. V závere je správne akčná, veľkolepá a Braniac je skvelým zloduchom. Len za mňa pôsobí menej konzistentne ako prvá séria. A pár vecí by tu išlo lepšie využiť, či rozviť.

Vražda v Londýně (2022)

Vyhráva forma nad obsahom? Vizuálne je to pekné. Záhada je tiež celkom fajn a zaujímavá. Len tá réžia mi príde, že mohla byť mierne dynamickejšia. Niektoré vtipy pobavili. Páčilo sa mi pomrkávanie na detektívny žáner a malinké poukázanie na rozdiel medzi anglickou (kľudnejšou) a americkou (akčnejšou) detektívkou. V niektorých momentoch sa filmu darí prekvapiť. Odpočinkový priemer.

Nekecej a pádluj 2: Volání divočiny (2009)

Zo začiatku som nebol veľmi nadšený z toho, že zo sympatickej trojice z jednotky sa nikto nevracia. Ale na novú zostavu som si rýchlo zvykol. Mám pocit, že pribudlo sexuálne orientovaných vtipov. Nie, že by mi vadili, ale ak je ich veľa, tak mi prídu skôr trápne ako vtipné. Taktiež myšlienka priateľstva a nemrhania životom mi v tomto diele prišla podaná krkolomnejšie a násilnejšie ako tomu bolo v jednotke. Napriek negatívam som sa bavil. Menej ako pri jednotke, ale stále celkom bavil.

Impérium - Mafie v Atlantic City - Série 5 (2014) (série)

Tak ako pri predchádzajúcej sérií aj pri tejto mám pocit, že chýba hlavná dejová linka, okolo ktorej by sa točili vedľajšie. Ale až tak mi to nevadilo. Piata séria ma bavila viac ako štvrtá. Je to finále, takže veľa veci sa uzatvára, veľa postáv dochádza na koniec. A je to celkom emotívne. Ale zase, pri ich živote, čo iné čakať, že? Chýbal mi tu výraznejší antagonista, štvrtá séria, aj napriek chybám, mala aspoň toho Narcissa. Zase ale chápem, predstavovanie nového zloducha by zabralo priestor, ktorý bolo treba využiť na uzatvorenie dejových liniek. Asi jediná, s ktorou mám problém, je Gilianina. Teda, nebola zlá, ale prišla mi zbytočná. Keby sa vystrihla, tak by to asi nevadilo. Flashbacky mi spočiatku vadili, nakoniec som im ale prišiel na chuť a priznám, že prequelu o vzostupe mladého Nuckyho Thompsona by som sa nebránil. SPOILER: Trocha ma mrzí, že Luciano a Meyer nedostali o čo si koledovali a vlastne vyhrali. KONIEC SPOILERu. Piata séria Boardwalk Empire nerobí hanbu. Pekne uzatvára dej tohto fajnového seriálu. Po štvrtej sérií som mal obavy, ale tie sa našťastie nenaplnili.

Policajt v Beverly Hills: Axel F (2024)

Tridsať rokov sme (ne)čakali  na návrat Axela Foleyho. Či to za to stálo nechám na každom jednom z vás. Za mňa osobne by sa nič nestalo, keby sme sa tohto pokračovania nedočkali. Má to svoje momenty, pár fajn vtipov a odkazy na minulé diely, ale je toho málo. Film ma nebavil tak, ako som čakal. A český dabing so zle spraveným zvukom to ešte podkopáva,  Ale hlavná zvučka je skvelá.

Nekecej a pádluj! (2004)

Celkom fajn komédia so sympatickou trojicou v hlavnej úlohe. A nechýba ani nejaké to poučenie o  pominuteľnosti života a o tom, čo je skutočný poklad.

Cuphead na scénu! - Série 3 (2022) (série)

Neviem, či je to tým, že som tretiu sériu pozeral hneď po druhej, ale prišla mi slabšia. Alebo ma aspoň nestrhla tak, ako tá predchádzajúca. Viem, že teraz si budem protirečiť s tým, čo som písal minule. Pretože minule som mal pocit, že bolo málo diabla. Tentoraz ho bolo zase až moc. Nechápte ma zle, je to zábavný antagonista, ale asi funguje viac, keď je nám dávkovaný v malých dávkach. Aby som ale nekritizoval, je tu pár fajn epizód, odhalí sa Chalicina minulosť (ktorá je celkom temná) a finále bolo zábavné. Grafiku a animáciu ani nemusím spomínať, tá je stále dokonalá v tom, ako skladá poctu starým animákom.

Cuphead na scénu! - Série 2 (2022) (série)

Je to rovnaké ako prvá séria. Možno len Mugman sa mi miestami zdal statočnejší, ako v predchádzajúcej sérií. Diabla je menej, čo je škoda. A cliffhanger v poslednej epizóde je skvelý.

Gentlemani (2024) (seriál)

Nebudem klamať, malo to aj slabšie momenty, ale koniec ma presvedčil, aby som tomu tú štvrtú hviezdičku dal. Je tu veľa výrazných postav, či už na strane protagonistov i antagonistov. Trochu ma mrzí, že niektoré nemali priestor a boli v úzadí (Fredieho žena, sestra). Páčilo sa mi, ako sa tvorcovia hrali s titulkami. A taktiež, že čo diel, to nový problém pre Eddieho a Susie. Čo viac dodať? Neviem. Asi len, že po hroznej Fortunovej hre si u mňa Ritchie napravil meno.

Halloween končí (2022)

Corey je mladý chalan, ktorý zavinil smrť dieťaťa. I keď to bolo uznané za nehodu, tak celé mesto na neho pozerá cez prsty. Corey sa snaží žiť normálne, ale ľudia ho tlačia do temných miest. Nakoniec to nevydrží a rozhodne sa pomstiť svojim trýzniteľom. A k tomu si ochočí Michaela Myersa. Lebo viete, ono sa to volá Halloween a má ísť o VEĽKOLEPÉ FINÁLE, DEFINITÍVNY KONIEC legendárneho hororovému sporu medzi asi najslávnejším hororovým vrahom Michaelom Myersom a jeho úhlavnou nepriateľkou, skoro rovnako legendárnou Laurie Strodovou. Preto sa budeme skoro hodinu venovať Coreymu. Však koho by zaujímal nejaký Michle Myers, že? Nebudem klamať, Coreyho príbeh ma celkom aj bavil. Ale nie kvôli tomu som si zapol tento film. Mám pocit, ako keby si scenáristi (podľa tejto databáze bolo štyria!!!) napísali iný príbeh, ale štúdio im to nechcelo zobrať, tak tam natlačili Myersa, označili to za Halloween a bolo. Lebo takto si to legendárne zakončenie ságy nepredstavujem. Čakal som nejaké budovanie, nejakú prípravu, Myersa brutálneho ako nikdy predtým. Miesto toho dostaneme Myersa, ktorého bez problému prebije mladý chalan a ešte mu ukradne masku. Keď to porovnám s predchádzajúcim filmom, tak to pôsobí divne. V ňom nemal Myers problém dobitý, postrelený a dobodaný prebiť skupinu ľudí a tu nezvládne jedného mlaďocha. Viem, na hentú scénu z minulého filmu som sa v komentári sťažoval, ale keď už, tak nech tie filmy aspoň držia nejakú kontinuitu v rámci Myersových schopností. Tento film ma sklamal. Na Halloween pozerám hlavne kvôli Myersovi a brutálnym vraždám. Nazývajte ma divným, ale určite nie som jediný, ktorý práve kvôli tomuto túto značku sleduje. A ešte sa malo jednať o veľkolepé finále. Preto ma hnevá, že Myers v celom filme skoro nie je a keď už, tak pôsobí trápne a vôbec nebudí rešpekt. Akože príbeh Correyho mohol byť fajn, ale v inom samostatnom filme. Ono ako štandardný Halloween film je to slabé. A ako finále je to priam katastrofa. Aby som ale nekončil na negatívnej note, tak sa mi finálne zúčtovanie celkom ľúbilo (i keď mohlo byť natočené menej chaoticky) a rovnako aj Michaelov ,,pohreb". Tak, aspoň niečo dobré sa v tejto katastrofe nachádzalo.