Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Drama
  • Krimi

Není čas zemřít (2021)

Celkovo som spokojný, hlavne po tej poslednej katastrofe menom Spectre. No Time to Die rátam medzi tie lepšie Craigove Bondovky. Uzatvára staré veci. Craig je sympaťak, Léa Seydoux je pekná a jej rola presahuje rolu klasickej bond-girl a ani nová 007 Nomi mi nevadila, ako som sa spočiatku bál. Samozrejme netreba len chváliť, našlo sa tu pár chybičiek. Napríklad samotné Spectre aj s vodcom Blofeldom stále pôsobí biedne a nedosahuje veľkoleposti, akú malo v starších Bondovkách so Seanom Connerym. Taktiež samotný záporák Safin. Ten je síce hraný Remi Malekom a má pár dobrých scén, ale mám pocit, že tvorcovia sa mohli trocha viac pohrať s jeho plánom...čo vlastne plánoval, chcel? Čo sa týka konca, tak ten mi, na moje vlastné prekvapenie, nevadil a som s ním celkom aj spokojný. Po kritike návrat ku chvále, lebo musím zmieniť soundtrack, ktorý sa mi ľúbil. Rovnako, ako fandu tejto série, ma potešili rôzne easter eggy. Celkovo, ako píšem v úvode, som spokojný.

The Boy (2016)

Tento film nebol od začiatku pre mňa. Spočiatku to vyzeralo na ducharinu a tie moc nemusím. Potom ale okolo polovice to začalo vyzerať na zaujímavý psychologický horor. Zakončili to ale tak, ako to zakončili (SPOILER: Nech je ten dom hoc-ako veľký, tak mám veľké pochybnosti, že by sa tam ten týpek pohyboval nepozorovane. KONIEC SPOILERU). Hlavná hrdinka ale celkom kočka.

plakát

What If...? - What If... Captain Carter Were the First Avenger? (2021) (epizoda)

Niektorí tvrdia, že je to len prvý Captain America s Carterovou v úlohe hlavnej postavy. Ja si to nemyslím. Áno, niektoré scény a postup deja je prevzatý z toho filmu, ale je tu veľa obmien, aby som tvrdil, že ,,len zmenili pohlavie hlavnej postave". Páčila sa mi akcia. Mám rád Hayley Atwell v úlohe Carterovej, preto sa každému jej návratu poteším (i tomu animovanému). (SPOILER: Body za Stevea ako Iron Mana. KONIEC SPOILERU). Bolo ale celkom otravné, ako Carterovú podceňoval každý jeden muž. Niekam prišla, chlap sa začudoval a hneď mu bolo dokázané, že silné emancipované ženy sa podceňovať nemajú. Otázka (na ktorú mi nikto asi neodpovie), neviem či som len nedával pozor, ale Spojenci získal Tesseract, ako sa teda potom dostal k Red Skullovi? A čo to má Bucky s tými vodnými tvormi? Čo veta, tak nejaká narážka na rybu, alebo iného vodného tvora. Niektoré humorné scénky pobavili. Určite by sa z obmien prvého Captain America filmu dalo vyťažiť viac, ale som spokojný.

Zhasni a zemřeš (2016)

Úvod v tom sklade s figurínami bol skvelý a navnadil ma. Škoda, že potom to išlo celkom do...preč. Začala sa tam miešať rodinná dráma s chorou matkou (ktorá nie je až tak chorá) a jej deťmi. Najprv som sa obával, že sa tam bude riešiť Martinovo opatrovníctvo, čo sa našťastie nestalo. Čo je zlé, tak veľmi skoro hlavná hrdinka (celkom pekná mimochodom) objaví záznamy a dozvie sa, spolu s divákmi, viac o tom tajomnom ,,zlu v tme". V tej chvíli to ,,zlo" pochopíme a prestane nás desiť. Nasleduje potom klasické ducharinové finále v dome a záver. Po skvelom úvode som teda sklamaný. Nemôžem ale povedať, že by sa jednalo o odpad. Scény, kedy sa ,,zlo" zjavuje v tme a mizne po zažatí svetla sú spravené dobre a pekne sa mi na ne pozeralo. Taktiež to rýchlo ubehlo.

plakát

Hra na oliheň (2021) (TV seriál)

Takešiho hrad na krvavý spôsob. Tak to áno. Výhoda toho, že sa jedná o seriál je v tom, že sa tvorcovia mohli viac zamerať na postavy a uviesť nám dôvody, prečo sa  hry zúčastnili. A boli to celkom uveriteľné dôvody. Vďaka tomu sme si k postavám vytvorili vzťah a nevnímali sme ich ako len prostriedok na ukážku rôznych úmrtí. Taktiež sa mi páčilo aj spracovanie hier, ani pri jednej som nebol sklamaný. Samozrejme sa nejedná o bezchybný seriál. Aj keď som chválil postavy, tak musím kritizovať detektíva, ktorý pátral po bratovi. Táto postava je oproti ostatným celkom plochá a pôsobí, že ju tam tvorcovia dali, aby prostredníctvom nej mohol divák  nahliadnuť do zákulisia organizátorov celej hry. Taktiež vyústenie jeho linky bolo také ,,meh". Kritizujem aj ten ,,twist" v závere, ktorý mi prišiel zbytočný, nelogický a celkom nasilu. Inak ale zdieľam nadšenie zvyšku internetu.

Vyšinutý (2020)

Čakal som priemernejší zážitok, ale nakoniec som bol celkom spokojný. Hlavná hrdinka je síce nesympatická nezodpovedná krava, ktorá si za problémy mohla sama. Tým netvrdím, že postava Russella Crowea sa zachovala správne a že som jej fandil, práve naopak. Jednalo sa o narušeného (ako to prezrádza názov filmu) psychopata, ktorého Crowe zvládol skvelo. Dá sa povedať, že tento film stojí primárne na ňom. Čo musím ďalej pochváliť sú vraždy, fandovia násilia si prídu na svoje. Taktiež ma potešili niektoré detaily a to, že tvorcovia si neťahali ,,králikov z klobúka". Áno, niektoré veci treba scenáru odpustiť a prižmúriť nad nimi oči. Ale ako som písal, bolo to lepšie, ako som čakal a bavil som sa.

plakát

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Klasická marvelovka plná akcie a humoru (Ben Kingsley si pre seba kradne každú scénu, v ktorej je). Čo sa týka deju, tak začína ako kung-fu film, kedy je akcia založená na bojovom umení. Dobre sa na to pozerá. Čím dej ďalej postupuje, tak sa z kung-fu rúbanice stáva fantasy rozprávka a ja som mal pocit, ako keby som šiel na Narniu, alebo dačo podobné. Nie, že by to vadilo. Je to zaujímavo divné. Čo sa týka záporáka, tak ten je celkom komplexný, aspoň na pomery marveloviek. I keď priznám, že dalo by sa trochu viac na ňom a na jeho vzťahu so Shang-Chim zapracovať. Som s ním ale celkom spokojný. Rovnako ako s celým týmto filmom.

plakát

Final Space - Série 3 (2021) (série)

Posledná séria Final Space na to ide tak, ako sa na finále patrí. Titáni, Lord Commander, Invictus a snaha ujsť z Final Space predtým, ako to prostredie zabije našich hrdinov. Je toho veľa a to napätie je cítiť. A to je super. Opäť tu máme temné momenty, ktoré sú previazané s tými komickými a scény, v ktorých sú naši hrdinovia na dne a nevedia, ako ďalej. Nakoniec si síce poradia, ale i tak tá ,,počiatočná beznádej" na mňa fungovala. Čo sa týka postáv, pridáva sa nová - Biskit, ktorá je trochu otravná, ale Kevina neprekoná. Čo sa týka stálic, tak sa dej snaží venovať pár minút každej postave, i keď niektorým sa venuje viac a iným menej. Pár postáv dostane zaujímavý zvrat v príbehu (SPOILER: Pravda ohľadom Avocata a jeho syna bola super. Mám ale pocit, že v závere jej odhalenie nemalo patričný dopad, čo je škoda. KONIEC SPOILERU) Je tu aj pár negatív: Prečo sa zmenili úvodné titulky? Miesto otočky okolo hrdinov pripravujúcich sa na Lorda Commandera sme dostali Garygo padajúceho vzduchom. Tomu sa vraví krok späť. A ďalším, pre mňa dosť veľkým negatívom a sklamaním, je posledná epizóda. Na to, že celá séria pôsobí veľkolepo, ako sa na finále patrí, tak posledný diel pôsobí slabo, skôr ako príprava k finále. Ďalšie negatíva sú vo forme spoilerov: (SPOILER:  Lord Commander sa stane titánom, ale má málo priestoru, takže si ho neužijeme. Čo je škoda, lebo to, ako uteká vesmírom je celkom komické. Ono je to asi aj preto, lebo vo svojej titánskej podobe by bol asi pre posádku neporaziteľným súperom. Preto pôsobí divne, keď ho vo finále Ash tak ľahko porazí. Možno ale vtedy mala ,,upgrade" od Invictusa. KONIEC SPOILERU). Škoda, že je toto posledná séria. Je to smutné vzhľadom na to, že posledný diel končí otvorene. Čo už. Aj tak to bola  pecka.

Hon na Šakala (1997)

Rozpačitý začiatok, v ktorom sa skáče v mieste i čase ma odrádzal od ďalšieho pokračovania. Vôbec som sa nevedel vcítiť do Sutherlandovej postavy a starostí, ktoré mu Carlos Šakal spôsoboval. S nástupom Aidana Quinna to ale začalo byť zaujímavé i zábavné. Koniec bol potom úplne skvelý (možno som čakal trochu viac temnejší), oproti rozpačitému začiatku bol priam geniálny. Vychváliť musím aj Bena Kingsleyho, ktorý si kradne väčšinu scén, v ktorých je. Celkovo je Honba na Šakala jeden z tých filmov, ktoré na mňa pôsobia ako snehová guľa. Zo začiatku sa pomaly rozbiehajú, aby potom nabrali rýchlosť a nakoniec s plnou parádou dorazili do cieľa.

Black Widow (2021)

Hlavná rodinka celkom sympatická, i keď nedoriešená. Proste za tri roky v utajení sa vytvorili také silné putá? Ok, logiku asi netreba riešiť. Hlavný záporák je proste zlý, absentuje tu niečo viac, ako len to, že je zlý. A čo to spravili s Taskmasterom? V komiksoch jeden z najlepších žoldnierov, vo filme plytvanie hercom i postavou.  Zhrniem to: jedná sa o v pohode akčnú popcornovku so Scarlett Johansson v hlavnej úlohe, so sympatickými (a občas vtipnými) vedľajšími postavami, celkom fajn akciou a hroznými, alebo nevyužitými, záporákmi.

Ovládací panel
1 bod