Hellboy

Volby v Brazílii jsou jako horečka, která na nějakou dobu zachvátí celou zem a všechny její obyvatele, ale jen co skončí, tak se život vrací do normálních kolejí. Dobře je to vidět na příkladě městečka Camocim na severu země. Samozřejmě že tu volby všichni hrozně prožívaj, ale ze všech nejvíc sami politici a jejich týmy. Filmaři se soustředí na neskutečně ambiciozní dívku jménem Mayra, která je ve volebním štábu svého kamaráda Césara. O něm samotném, potažmo o jeho volebním programu se divák nic nedozví (jeho volební song zmiňuje jen zcela obecná hesla) (a ano, volební kampaň se v Brazílii dělá hlavně písněmi!), ale o něj vlastně tak moc nejde. Jde hlavně o celý ten kolotoč: k čemu volby vůbec jsou, můžou něco změnit, jak si vybrat kandidáta atd. Mayra je neskutečně aktivní, až je s podivem, proč nekandiduje ona sama, ale podporuje svého ne tak průbojného kamaráda, jehož sama považuje pouze za svou loutku. Možná proto, že je žena, ačkoliv právě Brazílie měla prezidentku. Možná je to jejím nízkým věkem. Nevím. Problém je trochu v tom, že Mayra není úplně moc sympatická. Je na můj vkus až moc zapálená, pořád jen něco analyzuje, někomu tlačí své názory atd. Takový ten otravný kamarád v partě, se kterým se člověk moc nechce bavit - lze jen doufat, že když volební šílenství opadne, tak se trochu uklidní :D Škoda jen, že dokument neukazuje, jak to město funguje mimo volební šílenství, kdy proti sobě jdou i členové jedné rodiny. (Ty volíš červené a ne modré? Tak to se s tebou nebavim.) ()