Ján a Martina

(TV film)
  • angličtina Jan and Martina (festivalový název)
Slovensko, 2019, 60 min

Dokumentárny film z pôvodnej produkcie TV Markíza sa presne po roku vracia k tragickej udalosti, ktorá zmenila Slovensko – vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Film vychádza z policajných spisov, výpovedí rodičov obetí, Jánových kolegov a mnohých ďalších, a zároveň interpretuje zlomové body v spoločenskom a politickom živote, ktoré po tejto tragickej udalosti otriasli celým Slovenskom. Dokument obsahuje aj animáciu pravdepodobného priebehu vraždy. (TV Markíza)

KukulienkaHO

Je to v podstate zhrnutie všetkého, čo sa na Slovensku za ten rok stalo od vraždy, až po policajné akcie. Je až neuveriteľné, čo dokázala táto 2-násobná vražda vyvolať a spôsobiť. Ľudia svojimi protestami dali najavo, že pánovi (teraz už len) POSLANCOVI doktorovi Ficovi, Kalimu, Gašparkovi, kapitánovi Dankovi a celej tejto prehnitej vláde zvoní na ich koniec. Tento veľmi silný dokumentárny film o chladnokrvnej vražde dvoch ľudí, ktorí mali život ešte len pred sebou odporúčam každému Slovákovi, ale aj ľuďom z iných krajín, pretože útok na novinárov je útok na nás všetkých. Klobúk dole pred tým, čo sa Markíze podarilo. #AllForJan P.S.: Martinu Kušnírovú som stretol osobne. P.S.2: Ako vidím, SMERácki a Kotlebovskí trollovia sú už aj na ČSFD. ()

chup44

Zbytočne tlačené na emócie, ale ako súhrn OK. Aj keď si myslím, že je ešte priskoro na to. Na TV Markíza dobré... Môj osobný názor je, že to môže byť aj celé inak. No uvidíme. ()

LadyLucrezia

Velmi silný a dobře zpracovaný dokument, mapující okolnosti vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírovej. Měli jsme možnost v českých médiích vnímat částečné informace, které nyní obohaceny a spojeny v hodinový dokument podávají ucelenější obrázek o této tragické události. Pro Slováky možná nezajímavé, neboť byli po dlouhou dobu zahlceni, ale u nás Čechů to může být konečně zajímavý pohled na to, co se u našich sousedů vlastně stalo a kam rozhodně nechceme dojít. ()