Mimo Dosah

(studentský film)
  • USA Out of Reach
Drama / Krátkometrážní
Česko, 2019, 11:30 min

Mimo Dosah je příběh o beznaději, děsivém neznámu, ale i příběh pevné vůle a velké lásky. Když se Marek probudí v bezrozměrné místnosti, která nemá strop, ani zdi, která nemá začátek ani konec, začíná pátrat v zamlžené minulosti a zároveň se snaží si vybojovat svou budoucnost... (OndwaK)

TomX2

Čo musím uznať je strih, práca s farbami a obecne technická stránka. Tá sa síce úplne netrafila do môjho vkusu, ale objektívne bola zvládnutá na jedničku, to pán Ondrej vie. V čom však jeho študentský filmík výrazne zaostáva je chabá dramaturgická stránka a neuspokojivý herecký výkon ústredného protagonistu. Neviem či bola chyba v ňom, alebo mu skôr nič viac neumožňoval nekonzistentný scenár, ktorý bol inak strašne zle vykonštruovaný a bez jasnej pointy vyšumel tak nejak do prázdna. Vzdávam mierny úklon za snahu, toť však vše. ()

suzanne1997

Na tenhle studentský film jsem narazila úplnou náhodou, neměla jsem ani v plánu si ho pustit. Ale těch jedenácti minut, které mi z mého času ubral rozhodně nelitituju. V první minutě jsem nevěděla, co si o tom mám myslet, avšak v té další ... Z tohoto díla čiší emoce, energie. Beznaděj, zmatenost, nenávist, ale i vůle a odhodlání, víc pocitů, ani minut, bych asi nezvládla. Studentský film je dlouhý tak akorát. Neuvěřitelné zpracování, které vtáhne do děje, běhá z něj mráz po zádech a donutí člověka přemýšlet. Mi přišlo, jakoby děj by jen pozadím, dokreslením všeho toho okolo, především pak pocitů, které se v nekonečném prostoru rozpínaly. Technická stránka bezpochyby skvělá. Jen ten konec, pokládá až příliš mnoho otázek a pořádně mi "šrotuje" v hlavě, mate mě. Pokud právě tohle bylo v plánu, tak svůj účel konec rozhodně splnil. ()

• Postel, na které ve filmu leží David Tilšer, má ve skutečnosti menší nosnost, než byla hercova skutečná váha. Při natáčení se pod ním kvůli tomu několikrát propadla a musela být slepována páskou. (OndwaK)
  • Natáčení trvalo celkem pět dní, z čehož se nakonec jeden celý den vůbec nepoužil. Šlo o scénu s nehodou, která byla nakonec z filmu vystřižena, protože byla příliš obyčejně popisná. Postprodukce filmu byla zdaleka nejnáročnější, pracovalo se na ní přes dva měsíce. (OndwaK)