Epizody(13)

Dramatizace příběhu argentinského boxerského šampiona Carlose Monzóna a vyšetřování smrti jeho ženy Alicie Muniz. (Netflix)

BarryLyndon

Na Netflixu občas člověk narazí na regionální překvápka a ještě víc překvapivá jsou české titulky, které nasadili, protože jsem 3. člověk, co to a csfd hodnotí a nemyslím že moc lidí přibude. Třináct dílů sledujeme legendárního argentinského boxera Carlose Monzona, což je jedna z nejlepších středních vah v historii. Jen pro představu, v žebříčcích nejlepších boxerů všech dob napříč vahami se pravidelně umisťuje nad Muhamadem Allim a mezi nejlepším argentinskými sportovci bývá jen těsně pod Messim a Maradonou, obojí naprosto po zásluze. Seriál má 2 časové i dějové roviny, které se ne vždy povedeně prolínají. Každopádně to má asi nejlepší sportovní casting, co se týká vizuální podoby, Jorge Romano i Mauricio Paniagua prostě vypadají jako Monzon. Moc povedeně byl nasnímaný i trénink a samotné zápasy. Hlavně je to z doby, kdy byli boxeři ještě hladoví a boxovali pro žvanec, ne miliardy. Bylo to fakt kvalitní, ale druhá linka mne moc nebavila, i když chápu, že to bylo ušité na míru Argentincům. Pro zbytek světa bych to sestříhal do 2 filmů. Není to spoiler, protože to všichni znají, ale druhá půlka je v podstatě ripoff OJ Simpsona  byť se to teda opravdu stalo ()