Spisovatel

• angličtina The Writer
Krimi / Drama / Mysteriózní
Libanon, 2019

Autor populárních detektivek je obviněn z vraždy, která děsivě připomíná děj jeho románu, a musí se postavit celé řadě skrytých nepřátel. (Netflix)

Myshkin

Veskrze průměrný seriál. Typická imitace západních žánrů a estetiky, včetně té poirotovské stylizace. Škoda námětu! A hlavně je to trochu podvod, z detektivky se seriál rychle zvrhává do typické arabské telenovely. Kromě jednoduchého případu vraždy stojí hlavně na romantickém příběhu spisovatele a jeho čtenářky a nově i obhájkyně. Vizuál je sice působivý, herci jsou krásní, vymydlení, interiéry přepychové, ale tempo příšerně rozvláčné, některé epizody jsou vyloženě zbytečné a do počtu (asi 20 dílů z 30 je postradatelných), takže i ta vysokorozpočtová výprava je v podstatě mrhání peněz. Některé dialogy silně šustí papírem. A ten závěr byl bohužel taky skoro urážka kriminalistického žánru, při rekonstrukci vražd by odborníci zcela určitě zaplakali. Nebýt té soap-operní vaty a nevěrohodného konce, pozitiva by se na seriálu snad i našla. Hlavní hrdina je úspěšný a vzdělaný Syřan, což je aspoň pozitivní reprezentace oproti stereotypu chudého uprchlíka. ()