Úžasná planeta

(seriál)
  • Česko Neuvěřitelná planeta (více)
všechny plakáty
Dokumentární
Austrálie, 2019, 12x47 min

Vydejte se na putování za působivými přírodními úkazy, které nás pokaždé přivede na trojici impozantních míst. Uvidíte třeba Diamantovou pláž na jihovýchodním pobřeží Islandu nebo kamenný les na jihu Číny... Na naší planetě se odehrává neuvěřitelné množství přírodních jevů. Ať už jde o modře světélkující vlny, které se tříští o kalifornské pobřeží, nebo tajuplné „kruhy víl“ všude, kam až oko dohlédne, všechny vyvolávají dojem, že jsou zázračné. Je to jenom zdání? Některé z těchto zvláštních jevů se dají uspokojivě vysvětlit. Jiné zamotaly hlavu dokonce i těm nejzkušenějším vědcům. Přírodovědný seriál Neuvěřitelná planeta nás vezme na cestu kolem světa a odhalí všechny jeho podivuhodné i dosud neznámé tváře. Připoutejte se, vyrážíme. (TV Prima)

subic

Tak třeba na tu tasmánskou Svítilku třpytivou jsem čuměl jako tele na vrata. Pokud je voda v oceánech starší než naše Sluneční soustava, jak stará je potom Svítilka třpytivá a může tak být i na jiných planetách? Všechny tyhle teorie prostě žeru. ()