Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi

Recenze (2 903)

plakát

Dynastie Windsorů (2020) (TV seriál)

No v podstatě nic nového. O celé dynastii a hlavně samotné královně a taky Dianě toho bylo napsáno a natočeno spoustu v různé kvalitě a vypovídací hodnotě. Tady se trochu detailněji autoři zaměřili i na Charlese, jeho dětství, dospívání a manželství. A to je to zajímavé, protože v kolika dalších dokumentech bylo na věc nahlédnuto jeho pohledem? Prvorozený královský synek, to už samo o sobě není jen tak, když se chtěl jít vybrečet k mamince, že mu někdo ublížil, tak si musel s rodiči domluvit oficiální schůzku a zkrátka neměl v nich tu oporu. Tak je jasné, že se upnul na některé své další příbuzné více než na rodiče. A pak se člověk nemůže divit, že vlastně řadu věcí udělal tak jak udělal.

plakát

Válka ve Vietnamu (2017) (TV seriál)

Excelentní dokument, který celkem detailně mapuje dění jak v samotném Vietnamu, tak v Bílém domě a odpovídá na otázky proč vlastně. Divákovi to hezky porcuje po jednotlivých letech, žádné skoky tam a zpět. Je to sestřih dobových záběrů, dobových fotografií, komentářů tehdejších účastníků či odposlechů z Bílého domu.

plakát

Historie KGB (2018) (TV seriál)

Zajímavý je zejména první díl, zbytek už je spíš vata. Možná jsem od toho čekal víc.

plakát

Gomora - Série 3 (2017) (série)

Ciro Di Marzio v posledním díle zemře, stejně tak i stará Annalisa 'Scianel' Magliocca a vůbec celá 3. série podobně jako ta 2. je plná "personálních" čistek. Genny Savastano neuspěje v Římě, vrátí se do Neapole, chlapci ze Secondigliana se chtějí rozšířit i do centra Neapole a to není jen tak.

plakát

30 případů majora Zemana - Strach (1975) (epizoda)

Rok 1951. Můj děda říkal, že bratři Mašínové jako jeho spolužáci na prominentním gymnáziu v Poděbradech, kde tenkrát v nižším ročníku studoval i Havel, už tenkrát dělali problémy. Pro mě to jsou jenom sprostí vrazi, kteří se skutečnosti za hranice utekli, ale tady v rámci propagandy a politické ideologie samozřejmě byli chyceni.

Nikdy nezestárnou (2018)

Krutopřísný a nikomu nedoporučuju u toho jíst. Je to sestřih různých dobových kolorovaných záběrů a do toho autentických výpovědí tehdejších vojáků. Záběry na běžné vojáky, u děl, ve steči, ale zejména pak v zákopech, kde trávili na místě nekonečné dny. Jak spali, jak a co jedli, jak společně kadili, uplavice, štěnice, blechy, krysy, zákopy plné bahna a taky mrtvol, mrtvol, mrtvol a kusů mrtvol a nejen lidí, ale i koní. Jiný autentičtější dokument neznám. Uvedla ČT2 s titulky.

plakát

Svět faraona Chufua (2019)

Já se na ta místa rád dívám... každá snaha o to, jak vytvořit a přemístit kvádry, ze kterých jsou postavené pyramidy, je jistě chválihodná... ale jinak ta vata, ty pseudoteorie o tom, jak neustále znásilnovat historii a dále potvrzovat obraz svět, který vznikl ve druhé polovině 19. století. Přitom prof. Davidovits vydal svou legendární knihu Bible měla pravdu už v roce 2005...

plakát

30 případů majora Zemana - Bestie (1975) (epizoda)

Rok 1949 nám připomene tehdejší "Krále Šumavy" i když zrovna zde jen ty nešťastníky, co nechtíc zůstali v bažinách a ti "králové" je ještě stihli obrat. Celá ta atmosféra na té Šumavě je ukázkově potemnělá. Honza Zeman jako vedoucí okresní SNB někde v pohraničí dostane úkol z Prahy, kde se poprvé setkává s majorem Pavláskem (Josef Větrovec), náčelníkem pražské kriminálky. Malou roli tu má i Miloš Kopecký a svým geniálním herectvím tu ztvární znalce a překupníka poštovních známek.