silentname

Predpokladám, že film nikto dokopy neuvidí, no aj tak mu hodím svoj komentár. Možno sa mýlilm a nakoniec to bude mať viac divákov, než v tejto chvíli. V čase keď sa písal tento koment som bol jediný. Takže uvidíme čo v budúcnosti. Ale bude to stáť za to vidieť? Osobne poviem, že film asi moc nie je hodný ani tých 74 minút, ktoré trvá. "1/2 New Year" síce pod povrchom ukrýva dobré momentky a celkom úprimné dialógy a vzťahy, no veľmi ťažko prerážajú na povrch z jedného podstatného dôvodu. FIlm je príliš rozsypaný a rozutekaný. Je tu veľa postáv, každá z nich má svoje problémy. A snaží sa to všetko obsiahnuť v krátkej minutáži. A potom to pôsobí, ako keby to celé utieklo ako voda a ostávajú v nás nejaké otázky, na ktoré však reálne nedostaneme odpoveď. Alebo tá odpoveď príde rýchlejšie, než by reálne bolo treba. Film nemá dostatočnú atmosféru a nevie poriadne tie momentky vybudovať na takú úroveň, aby ma to ako diváka viac chytilo. Ale myslím si, že minimálne sa film o to snažil a nechcel to spracovať ako lacný pokus. Len to trošku nevyšlo. Ale aj úprimná snaha niečo do toho dať sa pre mňa počíta. Najmä ak to vyzerá ako začiatočnícky projekt. Takže aj od toho sa bude odvíjať moje hodnotenie. Herecké výkony sú okey, aj keď si nemyslím, že by boli nejaké super. Réžia začiatočnícka, ale to sa časom podá. Uvidíme, čo bude nabudúce. Hodnotenie: C ()