Battle for BFDI

všechny plakáty

honajz2

Pokud tenhle komentář chcete pochopit, tak si prosím přečtěte můj komentář k seriálu Battle for Dream Island a pak k Battle for Dream Island Again, jinak vůbec nepochopíte, o čem píšu. Tak po poněkud slabším BFDIA (Battle for Dream Island Again) jsem se bál, jaké bude BFB (Battle for BFDI). Jak se mi ale ukázalo, bát jsem se nemusel. BFB má zase ten drive a humor jako mělo BFDI (Battle for Dream Island), přibyly zde spousta nových většinou zajímavých a sympatických postav (většina měla camea už v BFDI - Pillow, Remote, Marker, Robot Flower, ale jsou tu i úplně nové postavy, třeba Liy nebo Black Hole a hlavně Four a X, kteří jsou v téhle sérii dost důležití), ale vrátili se i všechny staré, které se v BFDIA ani neobjevili. Dokonce pro mě BFB dosahuje kvalit BFDI, ačkoli jsem si myslel, že je to nemožné. O to víc mě potěšilo, že se to zas nesekne u nějakého dílu a nebude to pokračovat (jako se stalo u BFDIA), ale že celý ten seriál stále ještě pokračuje, takže se těším na nové díly a možná mi BFB vystřídá BFDI v topce mých nejoblíbenějších seriálů. EDIT: A taky vystřídá. BFDI bylo v určitém slova smyslu "revoluční", bylo fascinující vidět, že dvě "děcka" dokázaly vytvořit něco takového a hlavně že to dokázaly dotáhnout do pořádného konce, ale vývoj BFB a jeho závěr mě prostě oslovily víc. Navíc i ten humor je tu mnohem lepší, Čtyřka je totální magor, kterého si asi ani nelze nezamilovat a vítěz byl víc než zasloužený, ačkoli by ho od začátku jako vítěze neodhadoval nikdo. Nebyl to sice můj favorit jak v BFDI, ale BFB prostě funguje krapet líp snad po všech stránkách, takže si místo v mojí topce seriálu zaslouží o něco málo víc. 5* ()