Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Dokumentární

Recenze (5 152)

Otevři oči (1997)

Kdyby se mě někdo zeptal, jestli se mi víc líbí originál nebo remake, tak musím upřímně říct, že netuším. Mě se oba ty filmy líbí stejně, jenom každý má plusy v tom, v čem ten druhý mínusy a naopak. Otevři oči má lepší atmosféru v jednotlivých scénách, zatímco Vanilkové nebe ji má lepší celkově. Otevři oči má lepší a záživnější stopáž, zatímco Vanilkové nebe je v některých scénách vydařenějších (začátek, autohavárie). Takhle bych to mohl psát i dál, ale prostě mi přijde, že oba ty filmy mají úplně stejný počet plusů a mínusů a proto je oba budu hodnotit stejně. U obou ale platí to, že mají skvělou kameru, slušné herecké výkony a oba jsou delší než by mohly být. Slabé 4*

plakát

Final Space - Velkolepá kapitulace (2019) (epizoda)

Už jsem asi přišel na to, proč jsem si Final Space zamiloval. On je to teoreticky mix Wandera (cestování po různých planetách a s tím spojená šílená dobrodružství) a Strážců Galaxie (posádka - v tom slova smyslu, že se nebere smrtelně vážně, (většina) má různé schopnosti a je sympatická) + to všechno má nějaký jednotný děj. Sice mi trvalo dlouho než mi to docvaklo, ale jo, nejspíš to bude právě proto. Navíc tady to funguje podle mě fakt skvěle a na rozdíl od zklamání z minulé epizody jsem tady byl opět naprosto nadšen. Fakt mě ten seriál baví a plánuju si ho takhle užívat i dál - a už konečně bez nějakého uvažování nad tím, proč se mi to vlastně líbí. Snad si to udrží stejně skvělou kvalitu, protože začínám zvažovat to, že bych si ho dal do oblíbených seriálů... 5*

Brooklyn Loop (2015)

No, splnilo to to, co název sliboval, skutečně je to smyčka záběrů a skutečně nejspíš z Brooklynu. Na tu minutu a půl naprosto dostačující experiment, protože trvat dýl, tak by mě asi svojí repetitivností začal otravovat - pokud by nebyla využita v něco víc, jako v Zorn´s Lemma. Akorát mě překvapilo, že je to podle všeho z roku 2015, přitom to vypadá spíš na experiment ze sedmdesátek. 4*

plakát

Final Space - Šťastné místo (2019) (epizoda)

Hned po dokoukání jsem chtěl tuhle epizodu označit jako tu nejslabší ze všech, protože dějově se nepohne nikam, ten závěr je krapet patetický a ten úvodní chcací souboj mi přišel tak neskutečně trapný, že mě až vyděsilo, že něco takového vidím v seriálu, který jsem si naprosto zamiloval. Pointa Šťastné planety mi přišla poněkud mimo a naprosto nedomyšlená (jak to sakra zrealizoval? jasně, měl na to dlouhou dobu, ale jen kvůli tomu? kde na to sebral lidi?), ale zase se mi hodně líbil její prvotní nápad, i přes tu úvodní trapnost to opět nějaké vtipné chvíle mělo, vrátil se Tribore (už si konečně pamatuju jeho jméno!), postavy mám pořád stejně rád, ty nové si pomalu začínají získávat, potenciál v tom pořád je... Jen to Garyho šťastné místo mě bavilo tak na půl. A stejně se divím, že tam VŮBEC nebyla Quinn.  Ona to nakonec pro mě zatím bude nejslabší epizoda z celého seriálu, ovšem s ostatními slabými je slabší jen o hodně málo, takže bych to asi tak vážně neviděl. Příští epizoda se mi snad bude líbit víc. Lepší 3*

plakát

Final Space - Závod v mlhovině Toro (2019) (epizoda)

Je to pilotní díl druhé série a na to čím by měl být mi dal všechno, co jsem od něj taky čekal. Opět mě to naprosto pohltilo, opět to byl povedený mix komedie a dramatu a zatím to dokonce ani nevypadá, že by kvalita klesla dolů. Navíc mě potěšilo, že SPOILERY se vrátili skoro úplně všichni, Gary, Little Cato, Shadow, H.U.E. (který chudák degradoval do nejhoršího možného robotího těla), KVN a hlavně, hlavně Mooncake! To mi nemohlo neudělat radost. Akorát po Quinn se bude pátrat a jak dopadl ten zelený ufon s věčně vyplazeným jazykem jehož jméno si stále nedokážu zapamatovat taky nevím, ale čekám, že se brzo vrátí zpátky. A vrátil se i Clarence, na kterého jsem skoro zapomněl + se tu objevily tři nové postavy, na které si asi budu muset ještě zvyknout, ale AVA mi nevadí a u těch dvou to podle mě bude jen otázka času. Hlavní je, že mě tu nikdo vyloženě neštve a ten příběh mě pořád dost zajímá. 5*

47/91 Ein Fest (1991)

Zdokumentování jakési slavnosti či party v typickém Krenově stylu. A i když mě to na ty 4 minuty zaujalo, tak i tak se nemůžu pomoct, ale chybělo mi v tom nějaké "překvapení" nebo prostě něco, co by to v mých očích povýšilo na něco víc. Tausendjahrekino to třeba má, ale tady mi to prostě chybí. Lepší 3*

Ježek v mlze (1975)

Udělané je to sice hezky, ale za těch 10 minut jsem čekal něco víc, než jen to, že se Ježek po cestě k Medvědovi ztratí v mlze. Pořád jsem čekal, že do toho bude nějak víc zapracovaný ten kůň nebo to Cosi na konci, co Ježka zachrání, ale kupodivu ne. Sice chápu, šlo tu o to ukázat tu představivost, kdy naprosto obyčejné věci můžou v mlze vypadat děsivě, ale nepohltilo mě to natolik, abych byl spokojený jenom s tím. Nicméně špatné to určitě není a nějakou atmosféru to taky vyvolalo. Silné 3*

Naše děti (1935)

Úmorných 5 minut které kromě pár nezajímavý dětských radovánek a zničených bot nepřinesou nic zajímavého. A i když to je reklama, tak se ke svému reklamnímu vyznění skutečně dopracovává příliš dlouho a že by mi přišlo nějak povedené, to taky říct nemůžu. 2*

plakát

Final Space - Série 1 (2018) (série)

Popravdě se bojím první sérii dát nějaké pevné hodnocení. Final Space totiž na mě zapůsobilo tak, jako naposledy snad Píseň moře. Na jednu stranu jsem si ten seriál naprosto zamiloval (hlavně Mooncaka... a i ten Gary mě tolik neštve), stejně tak jako drtivou většinu postav a jeho děj mě naprosto pohltil a s každým dalším dílem zajímal stále víc a víc. Taky se mi líbí, že ačkoli to začne spíš jen jako komedie, postupem času z toho je solidní space opera, kde se vtipné momenty zdařile míchají s těmi vážnými. Pocitově jsem z toho fakt nadšený. Jenže zase na druhou stranu, ono by se to dalo jednoduše odstřelit, protože ta rádobycoolovost některých scén (a hlavně úvodního "V minulém díle jste viděli...") je otravná, nevyhne se to ani patetickým scénám a dialogům a taky věřím, že Gary poleze dost lidem na nervy. Navíc i ten humor ne vždy funguje, což se opět vztahuje k rádobycoolovosti. Rozhodně by se tomu dalo něco vyčítat a nebylo by toho málo. Jenže co mám dělat, když jinak jsem si ten seriál fakt zamiloval? Mám se řídit spíš emocemi nebo rozumem. Ono by to mé hodnocení bylo buď slabých 5* nebo 4*, jenže mi to přijde buď moc málo nebo moc hodně a kompromis silné 4* se mi taky nelíbí. Nechám si to projít hlavou. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám.

plakát

Final Space - Kapitola desátá (2018) (epizoda)

Ok, takže SPOILERY. Úplně mě to odrovnalo. Sice to byla samá akce, samá vesmírná bitva, samá smutná scéna a normálně už bych si na něco z toho stěžoval, jenže tady mě to naprosto pohltilo a navíc se to udrželo na takové míře, že mi nic z toho nepřišlo přehnané. Nějaké ty patetické dialogy a loučení v tom sice byla, ale fakt si mě to získalo natolik, že si na to ani moc stěžovat nechci. Každopádně přesně takové velké finále jsem čekal a o to víc jsem radši, že jsem ho taky dostal, jen mě překvapilo, jak strašně zle to se všemi dopadlo. V tuhle chvíli to vypadá, že jsou všichni mrtví, včetně Garyho (btw i KVNa mi bylo líto). A vidět Mooncaka takhle trpět mi taky nedělalo zrovna dobře, když jsem si ho tak oblíbil. Každopádně druhá série je, dokonce i třetí, takže to evidentně tak špatně nedopadne - i ta poslední vteřina do toho vnese paprsek naděje, dokonce doslova. Takže Garyho v druhé sérii uvidím nejspíš určitě, Mooncaka doufám taky (protože to by byli tvůrci sami proti sobě kdyby ho zabili) a kdo ví koho ještě. Určitě ji aspoň rozkoukám, protože ten seriál je čím dál tím lepší. Teď jen doufám v to, že to tvůrci fakt mají promyšlené a že v následujících sériích nebudou vršit jeden nahodilý zvrat za druhým jen aby to mělo co nejvíc dílů a trvalo to co nejdéle. Uvidím. Zatím jsem ale naprosto nadšený. 5*