Five Loose Women

Fugitive Girls

Women's Penitentiary VIII

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 1974, 90 min

Edward D. Wood Jr. (původní scénář), Stephen C. Apostolof (původní scénář)

Stephen C. Apostolof

Luigi Rogatoni

• Karlos80

Pět lehkých, nepříliš pohledných žen na útěku z velmi podivného vězení a za velmi nepravděpodobných podmínek..No nic..Jedna z nich, nově příchozí (Dee) neprávem odsouzena ale když ostatní plánují útěk, tak ona se nakonec sveze s nimi..Asi takto jednoduše by se dalo charakterizovat toto nepříliš zdařilé trashové WIP sexploitation. Směšný, místy však hodně vulgární dialog, legrační sekvence násilí, decentní zobrazení nahoty, mezitím světlé momenty s hippie gangem, oloupeným a znásilněným chlápkem, zběsilými nadrženými motorkáři a podivným starým pumpařem..Co mi na filmu, hodně vadilo, tak asi jeho opravdu špatné nasvícení a stále stejná scenérie kopců, silnic a písku. Scénář (jeden ze svých posledních) k filmu napsal známý Ed Wood Jr, jinak to byla další v pořadí snad už šestá spolupráce Wooda a Apostolofa. Wood si zde střihl dokonce dvojroli, napřed hrál toho již zmíněného pumpaře a poté i jednoho ze dvou policajtů. Doporučuji jen fanouškům žánru, jedná se o takovou decentní WIP zábavu....Podobné filmy: Ten Violent Women.(12.9.2009)