Skutočná výpoveď Nicka Yarrisa, muža neprávom odsúdeného na trest smrti. Nick si odsedel v cele smrti celých 23 rokov a po celý čas sa márne snažil dovolať sa spravodlivosti. Nádej sa pre neho zrodila až vtedy, keď sa do forenznej kriminalistiky dostali ako dôkaz vzorky DNA. Príbeh plný silných emócií, bizarných situácií a zamyslení sa. (Furmi)

Furmi

Trauma v detstve, prvé klamstvo, druhé a tretie, drogová závilosť a cela smrti. Jeden z najneuveritelnejších príbehov aké som za poslednú dobu videl. O tomto ani keby bol natočený film nebude taký hodnoverný ako výpoveď človeka ktorý si odskákal jeden z najbizardnejších životov v Americkej juridiskcii. Veľa emócií, veľa polemizovania o skutočnej obeti tohto príbehu ... možno ani žiadna nebola, tomuto človeku koniec koncov basa zmenila život o 180 stupňov k lepšiemu. Toto píše len sám život. 88% ()

*CARNIFEX*

Napriek tomu, že na mňa Nick Yarris svojim akýmsi umelým, vďaka kamerám doslova nachystaným až predvádzackým prejavom pôsobil veľmi nedôveryhodne umelo, jeho príbeh feťáka a zlodeja áut, plného zvratov, by hádam mohol zaujať i samotný Hollywood. Nevinný je, no taktiež veľmi mizerný, nastrojený, afektovaný "herec", ktorý chce stoj čo stoj zahrať na city. Tá štvrtá len za životný príbeh a stratený čas za mrežami ... ()

Dobry_clovek

Velmi zajimavy a originalni dokument kde sice vetsinu casu sledujeme jen jednoho cloveka vypravejiciho svuj neuveritelny pribeh, ale tak poutavym zpusobem, ze se vetsina obrazu odehrava v hlave divaka a vubec to nevadi, naopak. Muze mit clovek sympatie k zlodeji a narkomanovi? Tento dokument dokazuje, ze nekdy ano. ()

Forsberg11

!!!OBSAHUJE SPOILER!!! Príbeh tak neuveriteľný a zároveň tak fantastický, že ma prikoval k obrazovke na celých 96 minút. Nick Yarris, napriek všetkému, je svelý rozprávač a práve to, že sme komplet celý priebeh udalostí počuli z jeho úst, dodáva tomuto dokumentu ešte väčší rozmer. Aj napriek tomu čo tento človek v mladosti vykonal, cítim voči nemu veľký rešpekt a uznanie za to, kým sa nakoniec stal. O jeho prípade som pred zhliadnutím tohto filmu nič nevedel a tak som bol až do samotného konca ako na ihlách. Vôbec som netušil ako to dopadne a konečné rozuzlenie malo na mňa veľmi pozitívny dopat. Skvelý dokument po všetkých stránkach. A naviac výborne technicky spracovaný. 90 %!! ()