Queer - Série 6 (2015) (série)

Země se chvěje (S06E13)

(epizoda)

Dnešní magazín se věnuje 16. ročníku Queer filmového festivalu Mezipatra, který proběhl v roce 2015 v Praze, Brně a regionech. Jeho tématem byly „Dny, které otřásly světem". Režisér Janek Růžička, známý jako JQr, se setkal s významnými hosty festivalu. Ten rok to byli britský trans aktivista, umělec a režisér Fox Fisher nebo dokumentární režisér Parvez Sharma, který na festival přivezl svůj snímek Hříšník v Mekce. Třetím hostem byl herec David D'Ingéo, který exceloval v hlavní roli trans prostitutky v pozoruhodném filmu Nathana Nicholovitche Kam padá stín. (Česká televize)

LightBlue

Dokument jsem viděl náhodou. Po půlnoci se mi nechtělo spát a dávali ho, tak jsem si řekl, že se podívám. Část o trans byla super, klidně by jí mohli pouštět ve školách. Rozhovor s gay muslimem je zajímavým zamyšlením o oddanosti člověka víře, filmu a přijetí toho, kým jsme, bez ohledu na okolí. Třetí část se mi ze začátku nelíbila, ale ke konci to začalo být lepší. Škoda, že se hlavní představitel rozpovídal o tarotových kartách a nezaměřil se na jiné věci, třeba psychologický profil jeho postavy. Vadilo mi intro a outro. S obsahem nemělo mnoho společného a hudba se mi nelíbila. ()