McMilióny

Epizody(6)

Dokument zachycuje neuvěřitelný příběh bývalého policisty, který zmanipuloval hru Monopoly u společnosti McDonald's. Během deseti let tak coby auditor bezpečnosti ukradl miliony dolarů a vybudoval obrovskou síť kompliců napříč celými Spojenými státy. Dokument McMillions čerpá z exkluzivních bezprostředních svědectví a archivních záběrů, na nichž vypovídají agenti FBI, kteří rozsáhlý podvod odhalili, podvedení vedoucí pracovníci společnosti McDonald’s; právníci zabývající se případem; a pachatelé i výherci, kteří se na této složité machinaci obohatili, stejně jako řada jednotlivců, z nichž byla většina do této lsti zatažena zcela nevědomky. (HBO Europe)

Recenze uživatele phoenixer k tomuto seriálu (1)

McMilióny (2020)

První díl je skvělý, což se o zbytku serie říct bohužel nedá. Od druhého dílu je příliš omáčky okolo a pointa dokumentu se tak lehce vytrácí. Místy jsem ztrácel pozornost a zájem minisérii dokoukat. Dost informací od “svědků” je častokrát podaná spíš jako teorie. Přesto konec dobrý, ačkoliv většině diváků musí být už předem jasné, jak to celé dopadlo. ()