Kosmos: Možné světy

Kouzla bez lží (E09)

(epizoda)
  • USA Magic Without Lies

Ve světě kvantové mechaniky může být světlo dvěma protichůdnými věcmi. Ačkoliv to nikdo neví, nespatřený pozorovatel může změnit povahu skutečnosti. (National Geographic)

Frajer42

Musím se přiznat, že tento díl mě závratně nenadchnul a to z toho důvodu, že si tentokrát tvůrci vzali na paškál téma, kde je spousta otazníků a nevysvětlitelných záhad a tak se celý odehrával v rytmu zázraků a nadpřirozena. Na tuto hru odmítám přistoupit, protože už historie mockrát ukázala, že to, co se jeví jako nevysvětlitelné a nadpozemské, se tak jeví jen a pouze proto, že dosud nemáme dostatek nástrojů, abychom určitým dějům porozuměli. Je tedy jen otázkou času, než kompletní obsah tohoto dílu bude rozcupován na padrť. Takže díl určitě zajímavý a znovu skvěle zpracovaný, ale vše co zde zaznělo beru s obrovskou rezervou a nepřikládám tomu pražádnou váhu. Stejně tak nevěřím tomu nesmyslu, že chování světla se mění v závislosti na tom, zda jej pozorujeme nebo ne. Mnohem větší smysl mi dává, že světlo ovlivňuje elektromagnetické záření přístroje určeného k pozorování, či jakékoli jiné záření či vlnění, které zatím neumíme dostatečně dobře detekovat. Tohle byl trošku takový pohádkový díl, co si budeme povídat. [78 %] ()