Na univerzitě mládež studuje a věnuje se umění a vědě, pravý slovníkové heslo. My ale vidíme atletiku, rugby, baseball, osmiveslice a pak Larryho Hainese (Edward J. Nugent) jak cvičí běh přes překážky a pózuje pro fotografy. Je nafoukaný až pámbu brání a jeho kamarádi Spec Early (Sterling Holloway), Bobby Barnes (Arthur Lake) a jeho dívka Gwen (Mary Carlisle) už toho mají plné zuby. Rozhodnou se, že nesmí vyhrát anketu o nejpopulárnějšího muže na Rawley College. To se mírnou manipulací s volebními lístky podaří a vítězem se stane trochu natvrdlý koulař Don Cooper (Lon Chaney, Jr.). To zase stoupne do hlavy jemu, takže máme dva kohouty a taky dvě bejvalky, protože Mary (Gigi Parrish) dá kopačky Donovi. Komiku doplňuje kromě Bobbyho ještě odporně pištící písařka Kittens (Jeanie Roberts). Univerzitní komedie, ve které snad nestuduje vůbec nikdo, se rozřeší na plese, kde se konečně najdou ty správné dvojice. (Peabody)

Peabody

Ta to mne moc neoslovilo. nejhorší byla ta pištivka Kittens, to opravdu chtělo stahovat zvuk a měl jsem pocit, že film je vyplněn sportujícími přiblblíky  a jejich slečnami, které volně přebíhají od jednoho k druhému a zpět. Netvrdím, že by universita měla být jen věda, ostatně Pecháčkova Básnická série taky obsahuje dostatek holek a pití a zábavy, podobně jako Gordonovy doktorské komedie, ale tady je to snad jediná náplň. Asi - podle komentářů - takové některé US university byly a podle jiných ještě pořád jsou. Ale film mne nebavil. ()