foto

Mary Carlisle

  • nar. 3.2.1914
    Boston, Massachusetts, USA
  • zem. 1.8.2018 (104 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Teprve čtyřletou Mary přivedla do Hollywoodu její nedávno ovdovělá matka. Během oběda s matkou v sídle Universal Pictures si jí všiml Carl Laemmle jr.a nabídl jim screen test. Poprvé se Mary objevila před kamerou v osmi letech po boku Jackieho Coogana ve filmu IF I WERE KING. Mary se ale rozhodla nejprve dokončit školu a teprve poté naplno odstartovat svou filmovou kariéru. Defimitivně se vrátila před kameru v roce 1930, kdy si zahrála v hudebním filmu MADAM SATAN, který produkoval a režíroval Cecil B. DeMille. S nabídkami filmových rolí se roztrhl pytel od roku 1932, kdy byla zvolena jednou z WAMPAS Baby Stars.

V roce 1934 získala roli Doris Andros ve filmu ONCE TO EVERY WOMAN, natočeném podle předlohy A. J. Cronina, ve kterém byli jejími hereckými partnery Ralph Bellamy a Fay Wray. Během 30. let zářila její hvězda v Hollywoodu opravdu jasně, Mary si v té době zahrála hlavní i vedlejší role ve více než dvaceti filmech. Ve třech z nich si zahrála po boku Binga Crosbyho – byl to snímek COLLEGE HUMOR a muzikálové komedie DOUBLE OR NOTHING a DR. RHYTM. Jedním z jejích posledních počinů bylo komediální krimidrama BABY FACE MORGAN z roku 1942, ve kterém si zahrála společně s Richardem Cromwellem a Robertem Armstrongem.Její rozlučkou s filmovým plátnem byl horor DEAD MEN WALK, Mary poté odešla do filmového důchodu. V roce 1949 pak začala svou druhou kariéru manažerky salonu Elizabeth Arden v Beverly Hills.

V roce 1942 se provdala za herce Jamese Blakelyho, ze kterého se postupem času stal producent 20th Century Fox. Manželé spolu měli jedno dítě a žili společně až do Jamesovy smrti v lednu roku 2007. V roce 2010 získala svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. V roce 2012, ve věku rovných 100 let, je nyní jedinou žijící WAMPAS Baby Star.

ČSFD.cz

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace